Zima ještě není, permanentní teplo už ale také ne. Co s tím? Povolejte do akce lehké bundičky, rozevláté svetříky i kabátky „utíkáčky“.

Leckdo se s tím smiřuje jen nerad, ale podzim už ťuká na vrátka a s ním i to počasí: „ani vedro, ani zima“. Ve stále ještě letním šatníku začíná být prostor i pro kousky na chladnější dny.

Není to však třeba přehánět, na pomoc proti prvním ranním mrazíkům se dají přizvat oblíbené džínové bundičky. Ty nemusí být jen modré, zajímavé jsou též černé nebo krémové. Výhodou je, že nevtisknou outfitu onen typický neformální vzhled, který mu dodává klasická džínovina.

Populární jsou také lehké kabátky, třeba jen na jeden knoflík nebo pásek, které barvami evokují dozvuky léta: mátové, starorůžové i světle zelené...

Všechny ty kousky, u nichž někdy ani nepoznáte, zda jde o košili, bundu či propínací svetřík, mají jedno společné: jsou lehounké, vejdou se vám do kabelky a v momentě, kdy je vám chladno, dobře poslouží.

Pokud by vám ale už přece jen byla zima, nezapomeňte si připravit kardigan. Je nesmírně pohodlný, v délce pod boky dobře padne i k úzkým kalhotám či legínám, hodí se opravdu na ty chvíle, kdy jen tak vyběhnete z domu.

Na koženou bundičku je možná ještě trochu brzy, ale kdo je připraven, není zaskočen.

Černé, hnědé i pastelové, barvu vybírejte s rozmyslem, protože vsadíte-li na kvalitu, taková bundička vám nejspíš bude sloužit už celý život.