Dlouhé šaty patří k nutné letní garderobě. Pokud je ještě nemáte, protože se bojíte, že by vám neslušely, vyvedeme vás z omylu. Maxi délky jsou lichotivé, nesmírně pohodlné a praktické. Stačí si jen umět vybrat ten správný model pro vaše křivky. To vás právě teď naučíme. Byla by škoda ošidit se o tak stylový kousek.

Proč si maxi šaty pořídit?

Možná jste slyšela fámu, že dlouhé šaty a sukně nesluší malým postavám, ani těm s kypřejšími tvary. Není to pravda. Na trhu nalezneme nespočet možných variací, takže stačí jen zapátrat po vhodném střihu, který bude lichotit právě vašim proporcím. Maxi kousky jsou navíc univerzální. Lze je obléci do práce, na svatbu kamarádky, společenskou akci, nebo jen tak, když vyrážíte na výlet s rodinou. Ač jde o ryze letní oděv, užijete ho také na podzim. Postačí vyměnit pestré barvy za tlumenější odstíny, krátký rukáv za delší. Zkrátka dlouhé šaty mají jen samá pozitiva.

Z kolekce: H&M, 899 Kč

Jaké maxi šaty vám budou slušet?

Malá postava - Myslete na to, že by jste k maxi šatům vždy měla obouvat botky na podpatku. Super pohodlné jsou moderní klínky či blokové podpatky. Vyhněte se extrémním délkám, kdy jsou zakryté kotníky. Ve vaše případě jsou ideální střihy, kdy budou kotníky odkryté. Opticky prodloužíte postavu tím, když sáhnete po šatech s výrazným rozparkem.

Chlapecká postava - Tím, že vám chybí ryze ženské křivky, je potřeba je umět vytvarovat. K tomu vám poslouží obyčejný pásek. Přepásejte je v pase, abyste tak zvýraznila svou siluetu. Pořiďte si šaty pestrobarevné s výraznými motivy. Drobná prsa nabudou na objemu díky volánkům v dekoltu.

Postava kypřejších tvarů - Zapomeňte na volánky a masivní vzory. Lichotit vám budou drobné a svislé proužky, zamaskují kila navíc. Obezřetná byste měla být také u hlubokých výstřihů. Naditý hrudník bude ještě více zvýrazněn, čímž celkově postavu rozšíří. Vybírejte primárně splývavé materiály, lichotivé je i trendy plisování.

Z kolekce: Stradivarius

Jak maxi šaty kombinovat?

V chladnějších dnech je můžete doplnit o módní džínovou bundičkou. Ležérnost podpoří prodloužené sako s ohrnutými rukávy. Na společenské akce přes ramena přehoďte elegantní pashminu z luxusního materiálu. Jako éterická diva budete v maxi šatech v boho stylu ve spojení s kardiganem s třásněmi. Pokud na hlavu nasadíte slaměný klobouk, na nožky obujete šněrovací espadrilky, budete za módní hvězdu.

Maxi šaty skvěle doplní slaměný klobouk.
Témata: H&M