Pokud za sebou máme dlouhý a náročný den, přimět se k tomu, abychom před spaním strávily další minuty navíc odličováním, nás někdy stojí spoustu sil a přemáhání. Odstranění zbylého make-upu by ale mělo být skálopevnou rutinou, a to zejména pro ženy s citlivýma očima. Jak se ale správně odlíčit a nevystavovat oči přitom zbytečnému podráždění?

Pokud máte citlivé oči, které trpí na podráždění, zarudnutí, nebo dokonce otékají, nejspíš už jste se naučila dávat si dobrý pozor na to, jaký make-up si vybíráte a jak ho používáte. Stejně důležité, jako umět se nalíčit, je ale umění make-up i šetrně odstranit.

Odlíčení nikdy nepřeskakujte. Pokud nechceme, aby naše kůže rychleji stárla a měla sklony k akné, odlíčení by mělo být nepostradatelnou součástí naší každodenní rutiny. U citlivých očí to platí dvojnásob, protože na nich make-up přes noc může napáchat o to větší škody. Dobrá zpráva je, že pokud vás vaše oči přimějí se před odebráním do peřin skutečně vždy odlíčit, časem vám za to poděkuje celá tvář.

Make-up odstraňujte do posledního zbytku. Stává se Vám také někdy, že se probudíte s řasenkou rozmazanou kolem očí, přestože jste se večer odlíčila? Právě zbytky řasenky a tužky na oči mají během spánku, kdy se často převalujeme a naše tvář se dotýká polštáře, dost času dostat se hlouběji do kůže i do samotných očí. Pokud je tedy nechcete vystavovat zbytečnému podráždění, je důležité se odlíčit do posledního zbytečku. Pomůže vám s tím například vatová tyčinka namočená do šetrného odličovacího produktu.

Před odličováním si umyjte ruce. Ty nejšetrnějšívatičky i kosmetické přípravky přijdou vniveč, pokud vaše oči nakonec budou trpět kvůli nečistotám, které se do nich dostaly z vašich rukou. Než se tedy budete odličovat, důkladně si umyjte a osušte ruce.

Co se týče produktů, buďte vybíravá. U kosmetických produktůplatí, že co vyhovuje jednomu, nemusí svědčit druhému. Ženy s citlivýma očima se ale obecně shodují, že jim při odličování pomáhá micelární voda. Ta totiž obsahuje micely, které nečistotu přitahují, takže na oči nemusíte tolik tlačit a odličování jde rychleji. Vyzkoušet můžete například pečující micelární vodu pro velmi citlivou pleť a oči od Garnier, která je k šetrnosti přímo stvořená. Je obohacená o výtažek z chrpy a mohou ji používat dokonce i nositelky kontaktních čoček.

Externí obrázek

TIP: Pokud nosíte výraznější nebo voděodolný make-up, sáhněte po micelární vodě s olejovou složkou, která jednotlivé produkty jako je řasenka, matná rtěnka nebo krémové stíny krásně rozpustí. Garnier ji nabízí ve dvou velikostech, kromě klasické 400 ml na domácí použití také v mini cestovní variantě.

Externí obrázek
  9:00,  aktualizováno  9:44