Sice se říká, že vrásky jsou odrazem životních zkušeností, ale my je stejně nechceme.

Mimické vrásky prostě časem přijdou, je to normální, ale my můžeme jejich tvorbu zpomalit. Buď se přestanete smát a mračit, nebo vsadíte na vhodnou kosmetiku a pravidelnou masáž.Kde se vrásky vlastně berou?


Vrásky jsou důsledkem mimických gest v kombinaci s úbytkem kolagenu a elasticity pleti. Vrásky také zhoršuje náš životní styl. Častý pohyb v zakouřeném a znečištěném ovzduší je jeden faktor. Přílišné slunění je faktor druhý. Takže přestaňte kouřit a na slunce jedině s ochranným krémem.Masáž proti vráskám


Masáž je velmi příjemná a uvolňující, takže vás nečeká žádná nepříjemná procedura. Na tuto se můžete i těšit. Vyberte si vhodný krém, který je určen proti vráskám a hurá na masáž.


1. Začněte na čele, přiložte ukazovák a prostředníček obou rukou do středu čela. Lehce přitlačte a udělejte horní oblouk až ke spánkům.


2. Po několika opakováních se přesuňte k očím. Prostředníčky dělejte kruhy kolem očí a u kořene nosu trochu víc přitlačte. Silněji můžete přejet i přes obočí a spánky.


3. Nyní se přesuneme k puse. Prostředníčky přiložte mezi nos a horní ret a prsteníčky dejte pod spodní ret. Prsty tahejte směrem ke koutkům úst, dokud se nespojí.


4. Na závěr přiložte na obličej celé ruce tak, že zápěstí budete mít na bradě a prsty na čele. Lehce zatlačte a celé ruce táhněte směrem k uším. A máte hotovo.


5. Nesmíme zapomenout na krk, prsty celé ruky si položte na krk tak, že se špičkami dotýkáte uší. Všemi prsty přejeďte po celém krku směrem nahoru k bradě. Několikrát opakujte. Nikdy netahejte kůži na krku směrem dolů!


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:31