Zapomeňte na vrásky nebo třeba dvojitou bradu. Jemné linie a ochablé svalstvo totiž můžete zkusit rozmasírovat i bříšky prstů. Vezměte si také na pomoc kvalitní kosmetické přípravky pro zpevnění pleti.

Něžná masáž obličeje pohladí nejenom pokožku, ale i duši. Řada vědeckých výzkumů ukázala, že už i ty nejlehčí dotyky (je jedno, jestli vlastní nebo cizí rukou) spouštějí vylučování uvolňujících hormonů. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a nedoplnit denní nanášení krému, oleje nebo séra jemnou masáží?

Díky tomu bude kůže lépe prokrvená, svaly se uvolní a napětí odezní. Když ji budete takhle hýčkat, získá pleť zdravou barvu a bude pěkně vyhlazená.

Kromě toho pečující kosmetické produkty proniknou snadněji do hlubších vrstev pokožky, kde se bude moct plně rozvinout jejich účinek (pozor, pleť musí být také důkladně vyčištěná!). Velmi důležité je vždy před masáží nanést na obličej vypínací krém, sérum nebo olej a pokožku nikdy příliš nevytahovat.

Pět masáží nejen proti vráskám. Zvládnete je sami za pár minut

Vyzkoušejte jedno či více cvičení, která budou odpovídat potřebám vaší pleti, a opakujte každé z nich zhruba pětkrát. Velmi příjemná je rovněž večerní masáž obličeje. Ještě účinnější bude, pokud se vám tohle rozmazlování pleti podaří zařadit i do obvyklého ranního rituálu.

4 jednoduché hmaty pro vaši pleť

Uvolnění čela

Přiložte prsty obou rukou na střed čela a pokračujte hladivými pohyby směrem ke spánkům. Pak masírujte čelo v rychlém sledu střídavě prostředníčkem a prsteníčkem odzdola nahoru.

Fotogalerie

Redukce vrásek kolem úst

Oba ukazováčky přiložte na střed brady a jemným tlakem masírujte partie kolem úst až nad horní ret. Potom totéž provádějte v opačném směru.

Vyhlazení vrásek kolem očí

Prostředníčky přiložte nad vnitřní koutek oka a hladivým pohybem jimi táhněte přes obočí k vnějšímu koutku oka. Pak se jemným poklepáváním prstů vraťte opačným směrem.

Zpevnění partie brady

Nejprve hřbety rukou jemně masírujte kůži na krku vzhůru směrem od klíčních kostí až k bradě. Pak prsty provádějte totéž od středu brady až po ušní lalůčky.