Rádi byste vypadali svěže, mladě a hezky? Když je vám dvacet, jde to samo. Ale jakmile překročíte čtyřicítku, začnou se vám na obličeji objevovat hlubší vrásky, otoky, kruhy pod očima… Co teď? Většina žen to řeší úprkem do kosmetických salonů a nakupováním drahých elixírů mládí. My také známe jeden osvědčený, navíc je úplně zadarmo.

Už jste někdy slyšeli o masážích hlavy? Možná to nevíte, ale stav vašich svalů a šlach v oblasti hlavy má přímý vliv na kondici vaší pleti. 

Vyzkoušejte si proto šest stimulačních masáží temene, zátylku, uší a čela. Podpoří prokrvení, tvar a zdravou barvu obličeje.

A to není všechno! Pokud si masáž dopřejete pravidelně, podpoříte i výživu vlasových folikulů – a tím pádem i rychlejší růst vlasů. 

Na masážích je skvělé, že je můžete dělat prakticky kdekoliv (doma, v práci) a kdykoliv. Stačí chvíle denně a hned budete vypadat o pár let mladší.

Jemné tření

Jaké části se to týká: Vlasové linie na čele.

Jak na to: Zakryjte si rukama obličej. Prsty přiložte na vlasovou linii (tam, kde vám na čele začínají kořínky vlasů). Pomalu bříšky prstů pohybujte nahoru a dolů. Zkuste zapojit do masáže stisk nebo jemné kroužení proti směru hodinových ručiček. Věnujte zvýšenou pozornost oblastem hlavy, kde ucítíte bolest.

Doba trvání: 30 – 40 sekund.

Olejíčky s omlazujícím efektem

Jsou přírodní, voňavé a výživné. Zpříjemní vám cestu za mladším vzhledem. Používejte je jako regeneraci nebo místo krémů.

  • Kokosový

Co umí: Zklidňuje, vyživuje a regeneruje podrážděnou pleť. Nouzově se dá použít i jako odličovač. Kupujte si jenom panenský kokosový olej, který je lisovaný zastudena. Obsahuje nejvíce vitaminů. 

Použití: Nejlepší je ho použít po sprše, kdy je pleť nahřátá, čistá a póry jsou otevřené. Aplikace je jednoduchá – stačí trochu oleje rozehřát v prstech a vklepat do pokožky. Obzvlášť dobře funguje jako přírodní oční krém. 

  • Arganový

Co umí: Podporuje tvorbu elastenu a kolagenu C v pleti, díky tomu je velkým bojovníkem proti vráskám. Pomáhá i při ekzému, akné nebo lupénce. 

Použití: Olejíček nanášejte prsty na osušenou pleť. Použijte ale jen velmi malé množství, například tři kapky. Zanechá pleť vláčnou, s jemným mastnějším filmem. 

  • Dýňový

Co umí: Díky vysokému obsahu zinku je vhodný pro problematickou pleť. Rychle ji regeneruje a pomáhá předcházet vzniku pupínků, akné nebo „černých teček“. Použití: Nejlépe funguje jako verze nočního krému. Zkrátka si ho před spaním vmasírujte do očištěné pleti a nechte zaschnout. 

  • Makadamiový

Co umí: Tenhle olejíček z ořechů makadamie je bohatý na vitamin A, B, E a minerály (zinek, selen). Regeneruje pleť a je velmi účinný proti mimickým vráskám. 

Použití: Výhodou tohohle olejíčku je, že po sobě nezanechává mastný film. Proto ho můžete použít jako denní anti-aging krém (krém proti vráskám). 

  • Z hroznových jadérek

Co umí: Hydratuje pleť, a zabraňuje tak rychlému stárnutí. Ideální je pro suchou, zralou či unavenou pleť. Pokud chcete, můžete ho půjčit i partnerovi při holení – brání poškození pleti ostrými břity. 

Použití: Odstraňte make-up a naneste trochu oleje na tvář. Skvělé je, že olejíček je velmi dobře vstřebatelný a nezanechá pocit lepkavosti.

Hra na přetahovanou

Jaké části hlavy se to týká: Temene na pravé a levé straně hlavy.

Jak na to: Přiložte dlaně k temeni hlavy. Sevřete do nich vlasy tak, abyste je drželi v pěsti. Palci se opřete o místo nad ušima. Postupně vytahujte kštici směrem vzhůru. Poté nakloňte hlavu dopředu, aby se zvýšilo napětí mezi vlasy a kůží. Nakonec kružte dlaněmi po kůži proti směru hodinových ručiček.

Doba trvání: 30 – 40 sekund.

Dvě proti sobě

Jaké části se to týká: Temene a zátylku hlavy. Přesně toho místa, kde bývá vlasová pěšinka uprostřed.

Jak na to: Levou rukou uchopte vlasy, které jsou uprostřed zátylku. Do pravé ruky zase sevřete kštici uprostřed čela a na temeni. Oba proudy vlasů vytahujte proti sobě nahoru. Nakonec zase zakružte dlaněmi na hlavě proti směru hodinových ručiček.

Doba trvání: 30 – 40 sekund.

Zádová záležitost

Jaké části hlavy se to týká: Zátylku na levé a pravé straně hlavy.

Jak na to: Uchopte vlasy za ušima. Jemně je vytahujte směrem nahoru co nejdéle. Poté lehce kružte dlaněmi 4 po hlavě proti směru hodinových ručiček.

Doba trvání: 30 – 40 sekund.

Krátká masáž zad

Jaké části se to týká: Zátylku hlavy.

Jak na to: Přiložte prsty na zátylek a „pročesávejte“ ho jimi směrem dolů. Občas zkuste více zatlačit (aby vznikl větší tlak). Nakonec zátylek namasírujte krouživými pohyby rukou proti směru hodinových ručiček.

Doba trvání: 30 – 40 sekund.