S vlnou přírodní péče o pleť je stále větší poptávka i po bio produktech líčení. Opravdu fungují? jaké jsou jejich pro a proti?

Ráda zkouším novinky ,a tak jsem před několika lety byla nadšená, že existuje i přírodní dekorativní kosmetika. Jenže jsem nebyla nadšená dlouho. Make-up dělal fleky, řasenky se rozmazávaly a rtěnka byla na rtech jako lepidlo. Takže jsem dál nezkoušela, až po čase se mi opět dostal do rukou přírodní make-up. Voněl, na pleti byl příjemný, krásně se roztíral, výborně kryl a dělal pleť nádhernou. Od té doby jiný nepoužívám, a tak jsem otestovala i další produkty a musím říct, že vývoj šel velmi dopředu a přírodní produkt od běžné dekorativní kosmetiky ve vlastnostech už skoro nepoznáte.

V čem je jiná?


„Určitě v tom, že nezatěžují pleť, chrání ji a vyživují. Aktivní látky ji v dlouhodobém horizontu pomohou udržet v kondici, pleť bude více obranyschopná a bude stárnout pomaleji.“ říká vizážistka, která pracuje jen s přírodní kosmetikou, Veronika Milá z Líčírny. Benefity se netýkají jen těla, ale i prostoru okolo nás. „Je šetrná k životnímu prostředí, využívá biodynamicky pěstované plodiny, oleje, byliny a květiny a krásné obaly jsou vyráběny z recyklovaných materiálů nebo jsou plně refillable.“ doplňuje.

Proč je to teď takový boom?


Proč se najednou ženy začaly zajímat i o to, co obsahuje jejich řasenka, make-up, pudr? „Myslím že je to jednoduše vývoj. Konečně nám není jedno co jíme a čím se líčíme a samozřejmě technologie výroby se zkvalitnila a výběr značek je více než dostačující,“ tvrdí Veronika Milá.

Již nyní jsou přírodní přípravky texturami, barvami i tím, co dělají, na první pohled nerozeznatelné. Avšak umí toho hodně. Například minerální kosmetika, která je založená na rozemletých přírodních jílech a hlinkách je ideální pro velmi citlivou pleť. Nezatěžuje ji a nedráždí. A další výhodou je, že když používáte přírodní péči, je logické k tomu použít i líčení, které má obdobné složení. 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:52