Přestože teploty šplhají vysoko nad třicítku, není důvod, abyste si nepřipadala krásná. V horkých dnech oceníte jednoduché líčení, voděodolné textury a multifunkční přípravky, díky nimž se budete cítit sexy, i když se chystáte strávit den u vody.

Pokud chcete v létě oslňovat dokonale zářivou pletí, začněte jemnou exfoliací, kterou ale vždy absolvujte večer, aby se pokožka stihla do rána zregenerovat. Nikdy tuto proceduru neprovádějte na čerstvě opálené pleti. Namísto peelingu se zrníčky volte raději jemný enzymatický , anebo zkuste slupovací masku.

Místo make-upu zkuste korektor

V horkých dnech vám udělá lepší službu než silná vrstva make-upu. Pleť bude díky korektoru vypadat svěže a zároveň sjednoceně. Ideální je krémový, kterým zakryjete drobné nedokonalosti, kruhy pod očima či zarudlé žilky kolem nosu. Precizně ho zapracujte do pleti tak, aby nebyly vidět žádné přechody.

Ilustrační snímek

Používejte tónovací krém

Ideální varianta na léto. Dodá vám zdravou barvu a zároveň rozjasní tvář.

Využijte matující báze

Pokud se vám neustále leskne čelo nebo nos (tedy takzvaná T-zóna), naneste na tato problematická místa matující bázi, která zamezí nadměrné tvorbě mazu a udrží pleť hezky matnou a sametovou po celý den. Báze nanášejte vždy na podkladový krém a teprve potom pokračujte s dalším líčením.

Volte multifunkční a krémová líčidla

Nejlepší jsou univerzální přípravky, kterými snadno nalíčíte rty, tváře i oči. Nejenže docílíte sexy monochromatického vzhledu, který perfektně ladí s letním opálením, ale také ušetříte místo v kosmetické taštičce a zvládnete se rychle zkrášlit třeba cestou z koupaliště.

Vsaďte na voděodolné textury

Chcete-li mít opravdu jistotu, že vaše líčení vydrží bezchybné i při vysokých teplotách, používejte voděodolné textury. Základem je řasenka, díky níž nenajdete na konci dne pod očima černé šmouhy. Hodit se vám budou i voděodolné oční stíny, které se neusazují v záhybech víček. Popřípadě použijte alespoň voděodolnou podkladovou bázi. Aby líčení perfektně drželo po celý den, zafixujte ho nakonec ještě sprejem.

Místo make-upu lze použít třeba podkladovou bázi, bronzer nebo rozjasňovací perly.

Dodejte lehké opálení

Bronzová pokožka sice vypadá perfektně, ale nadměrné slunění v konečném důsledku na kráse nikomu nepřidá, (o škodlivosti UV záření ani nemluvě). Zdravou barvu tak kromě samoopalovacích krémů nejsnadněji získáte pomocí bronzerů. 

Vhodnější jsou tekuté, protože při vysokých teplotách lépe fungují a déle vydrží. Pokud zvolíte bronzující pudr, raději vybírejte s matným efektem, jenž vytvoří sametový vzhled pleti. Bronzer aplikujte velkým štětcem podél vlasové linie, na spánky, lícní kosti, hřbet nosu a bradu tak, jako kdyby na vás shora svítilo slunce, výsledek pak bude vypadat přirozeně.