Intimní partie vám sice dopřávají hodně rozkoše, ale mohou zadělat i na horké chvilky, když se přestanou těšit dobrému zdraví. Víme, jak si ho v klíně pojistíte.

Stres a perioda.

Vědci potvrdili, že ženy, které denně zažívají stres, prožijí během menstruace větší bolesti než klidnější povahy. Tělo totiž při psychické zátěži vyrábí více lipidu prostaglandinu, jenž spouští nepříjemné žaludeční křeče. Zůstat v klidu vědci doporučují především v první polovině menstruačního cyklu, kdy tělo produkuje nejvíc neblahých látek.Vážně to jsou kvasinky?

Více než polovina žen si léčí kvasinkový výtok neboli kandidózu bez úspěchu. Důvodem však obvykle bývá jen špatná diagnóza. Mnohem častěji než kvasinky totiž ženy v plodném věku obtěžuje takzvaná bakteriální vaginóza. V čem vězí rozdíl? Kvasinkový výtok je hustší (asi jako tvaroh), zatímco bakterie vám zadělají na nepříjemný výtok s jemnější konzistencí, který je cítit rybinou a tolik nesvědí. Může za něj úbytek zdravých bakterií v pochvě. Vaginózu zlikvidujte po dohodě s lékařem antibiotiky, jinak by vám nedoléčené poševní obtíže mohly zadělat na problémy s otěhotněním nebo na předčasný porod.Pozor na menu!

I jídelníček dokáže zamíchat se zdravím vaší slastné komnaty. Jestliže ráda holdujete světlému pečivu a sladkostem, můžete mít větší sklony ke kvasinkové infekci – zvýšené množství cukru v krvi totiž usnadňuje rej a rozmnožování kvasinek. Když si čtyřikrát až šestkrát do týdne naložíte na talíř kuřecí maso, budete zase náchylnější k zánětu močového měchýře. Kuře totiž (podobně jako vepřové maso) obsahuje bakterie, jež nedělají močové trubici dobře. Domněnku, že močový měchýř může podráždit také kombinace bublinek, kofeinu a sladidel z dietní koly, ale zatím výzkum stoprocentně nepotvrdil.


  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:29