Hubnoucí zázraky neexistují, ovšem pokud se blíží dovolená u moře, není čas na hrdinství. Výjimky proti zdravému hubnutí připouštíme...

Zhubněte do plavek! Tohle klišé je k vzteku... Je nám vnitřně protivné asi proto, že moc dobře víme, že přesně tohle  musíme každý rok udělat. Ano, abyste si udržela štíhlou linii dlouhodobě, musíte změnit životní styl. Nepřejídat se, jíst vyváženě, hýbat se. Ovšem vy potřebujete shodit hned. Co byste tedy měla vědět o „nárazovkách“, abyste si úplně nerozhodila metabolismus?Pokud začne tělo drasticky hladovět, nejprve bere energii ve formě sacharidů – glykogenu. Ztráta glykogenu znamená i ztrátu vody, tedy pokles hmotnosti hned v prvních dnech.


O dalším výsledku rozhoduje, zda je do programu zařazena pohybová aktivita, či nikoli. Při většině hladovek jste však tak vyčerpaná, že nemáte sílu cvičit. Ve skutečnosti to znamená, že další sílu musí organismus získávat především z bílkovin (ze svalů), a nikoli z tuků, jak bychom si přáli. Ztrátou svalů, resp. aktivní tělesné hmoty, dojde ke snížení tzv. klidového energetického výdeje, který je rozhodující pro udržování hmotnostního poklesu. Tím se stane, že maximálně do tří až šesti měsíců bude i velmi přísná dieta neúčinná.


Rychlé tipy:

1. COLO VADA PLUS: Původně detoxikační kúra pročistí vaše střeva. Hlavním aktérem je tady jíl, kaolin, který se používá k očišťování těla už stovky let. Celý program je dvoutýdenní, v prvních dnech připravíte tělo na očistu tím, že jíte byliny s projímacím efektem. Pro hubnutí je klíčová druhá etapa – čtyři dny prostě nejíte vůbec nic. Nicméně hlad nebudete mít – jíl v žaludku nabobtná a vy máte pocit sytosti, jen slabost se může dostavit. Kaolin do sebe vstřebává toxiny a umí odstranit nánosy na střevních stěnách. Ve třetí etapě už zase jíte a pijete další byliny na doladění a harmonizaci trávicího traktu. Během této kúry zhubnete tři až pět kilogramů. Jojo efekt se dostaví do deseti dnů. 


  11:43,  aktualizováno  25. března 2019 21:33