Jedním z druhů fixních rovnátek jsou rovnátka Lingual. Jedná se o stejná rovnátka typu zámeček na každém zubu, jen se lepí na vnitřní stranu zubů. Výhodou je, že nejsou vidět. Ale poměrně dost překážejí při mluvení a špatně se čistí. Také samotné rovnání zubů s nimi je běh na delší trať. Vysoká je i cena. Kompletní léčba vás bude stát kolem 100 000 Kč. Vaší další volbou by mohla být například rovnátka Invisalign. Dají se používat jenom na menší vady, nejsou na zuby nalepené, dají se vyndat. Vždy poté, co se vám zuby o kousek posunou, dostanete nová rovnátka. Takto se zuby pomalu posouvají, dokud se nenarovnají úplně. Jsou průhledná a nejsou téměř vůbec vidět. Cena za takové rovnání se ale může vyšplhat až k sedmdesáti tisícům.


Bělení

Volit můžete mezi domácím a profesionálním. Přípravky na domácí bělení najdete v každé drogerii nebo lékárně (například White Pearl). Metod profesionálního lékařského bělení je také několik. Základem je proces, při kterém zubní lékař nanese pacientovi takzvanou ochrannou bariéru na okraj dásně a poté aplikuje bělicí gel (většinou cca 36% peroxid vodíku). Gel se nechává na zubech působit přibližně 20 minut, přičemž se pravidelně promíchává, aby na sklovině byla vždy aktivní část gelu. Po uplynutí daného času se hlavní část gelu odsaje savkou a zbytek setře a aplikuje se gel nový. Celý postup lze opakovat až 3x na jedno sezení (v závislosti na použitém materiálu). Už po těchto maximálně 60 minutách je viditelný rozdíl, nicméně celý proces probíhá (dobíhá) ještě dalších 24 hodin.


Krásné rty

Aby vaše rty lákaly k zulíbání, měly by být zdravé, měkké a usměvavé. Pokud trpíte na vysušené rty a balzámy vám nepomáhají, může být důvodem nedostatek vitaminu B. Rty pravidelně ošetřujte pomocí balzámů. Potírejte je hlavně po jídle a po mytí nebo odlíčení obličeje. V létě sáhněte po těch s obsahem UVA a UVB filtrů. Do své kosmetické výbavy si pořiďte i peeling. Použít můžete klasický na obličej a nebo velmi jemné peelingy určené právě pro ošetření rtů. Stačí ho použít jednou za týden. Ale pouze v případě, že nemáte na rtech praskliny nebo opary. Pro plnější vzhled a vypnutí rtů můžete vyzkoušet i speciální séra a krémy, které obsahují látky jako koenzym Q10, kyselinu hyaluronovou. Vyhlazují jemné vrásky a vyživují rty do hloubky. Pro lepší barvu rtů můžete vyzkoušet i následující trik – rty jemně třete mokrým kartáčkem na zuby. Prokrví se a získají výraznější odstín.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36