Jaké jsou nejnovější trendy ve střihu a barvách? A na které přípravky byste v chladném počasí určitě neměla zapomínat?

Misha Čadková je vyhledávanou vlasovou stylistkou, která slaví úspěchy nejen v České republice, ale také v Londýně, kde si vybudovala své renomé již v roce 2015 díky vítězství v mezinárodní kadeřnické soutěži Alternative Hair. Kromě toho jí patří titul Absolutní vítězky soutěže Kadeřník roku 2016. Proto jsme se jí zeptali na trendy v účesech na nadcházející sezonu.


Jaké jsou nejnovější trendy ve střihu na letošní zimní sezónu?


Trendy budou hlavně ofiny, texturované střihy pro objem a také výrazně sestříhané účesy.

Jaké barvy se budou nosit? Jsou stále oblíbené modré, fialové, růžové a zelené, nebo se už trend posouvá jinam?


Ano, trendy jsou pastelové odstíny, ale zároveň budou trendy i čokoládově hnědé, a u blond výrazně tmavší odrosty a hodně blond konce.

Který přípravek na vlasy by na chladnější počasí neměl doma chybět žádné ženě?


Spreje proti vlhkosti nebo krém před foukanou s antifries účinkem, zamezí se tak krepatění a vlasy budou poddajnější.

O vás je známo, že se hodně věnujete také charitativní činnosti a úzce spolupracujete s Nadací Terezy Maxové. Které projekty konkrétně podporujete?


Podporuji projekty nadace v azylových domech. Děláme hodně proměn žen, které se ocitly v nezáviděníhodné situaci a potřebují se trochu nadechnout. A změna účesu je k tomu jako stvořená. Zároveň občas vedu přednášky v dětských domovech o tom, co obnáší práce kadeřníka. Snažím se děti, které nemají jasnou představu o své budoucnosti, přesvědčit o tom, aby řádně studovaly nebo se vyučily. Snažím se je motivovat i tím, že mají šanci získat práci v dobrém kadeřnickém salónu. Jednu dívka z dětského domova takto uspěla u nás a v našem salónu jsme s ní spokojeni již třetím rokem.

Nadechnutí je také téma vaší kolekce pro nadcházející zimní období. Co přesně znamená a na co se můžeme těšit?


Nová kolekce představuje téma protikladů. Vnímám, jak díky výdechu z nás vychází vše ponuré a spoutané předsudky. Vnímejte tu proměnu, když vydechnete a blížíte se ke změně. Změna přicházející s každým nadechnutím přináší čerstvost, živost a otevření se. Tato změna se děje každému z nás a v nadcházející kolekci se tak potkávají dvě myšlenky, a to pevnost a totální spoutání a na straně druhé volnost a radost ze života.

  15:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:10