Nepodléhejte mýtům, že péče o nohy je ryze letní záležitostí! Starejte se po celý rok...

MILENEC VÁM HLADÍ NOHY, doma chodíte bosa, na mnoha společenských akcích nosíte krátké koktejlky a sandálky s otevřenou špičkou i v chladnějších dnech... Proto přicházíme s podzimními super tipy.


Laserová depilace: Co slibuje? Něco, o čem sní většina z nás: Chlupy vám po ní už nikdy nevyrostou. Opravdu nikdy! Je to pravda? No, když na ni půjdete jen jednou, na zázraky zapomeňte. Aby to bylo navždy, musíte zákrok opakovat minimálně čtyřikrát, lépe však pětkrát či šestkrát po čtyřech až pěti týdnech. Když si uvědomíte, že po zákroku nesmíte na slunce, protože hrozí, že by se vám na pokožce objevily pigmentové skvrny, je právě teď ideální čas na první z procedur.

    

Důležité je vybrat si kliniku nebo salon, kde mají kvalitní přístroj. My věříme Miraclu na Janáčkově nábřeží v Praze, www.miracleclinic.cz. Jejich Lightsheer Duet má dvě patentované hlavice, menší a větší, a je skvělý tím, že najde a zlikviduje všechny chloupky, nejen ty tmavé jako jiné depilační lasery. Celá záležitost není levná, jedno sezení na lýtka a kolena stojí kolem 6000?Kč, ale ve výsledku chloupky už nikdy opravdu nenarostou, a také není bezbolestná. Jenže pro krásu se přece musí něco vytrpět... Po prvním „zákroku“ se čtyři až pět týdnů normálně holíte, nelekněte se, když vaše nohy nejdříve vypadají, jako by se nic nedělo. Po měsíci zjistíte, že je půlka chlupů nenávratně pryč a ty, které laserovou válku přežily, budou slabé a jemnější. Tehdy je čas na další laserování...

    

Co říci závěrem? Trpělivost růže přináší a jistota, že už nikdy nepůjdete na nečekané rande s neoholenýma nohama, je k nezaplacení.


Švýcarská pedikúra: Suchá pedikúra, mokrá pedikúra, frézky a děs, když jste vydaná napospas pedikérce, která si na vaše nohy brousí břitvu…Zapomeňte na podobná traumata a přesedlejte na modernější, švýcarskou metodu. Calluspeeling dělají nově v pražském salonu Dermitage v Železné 14, www.dermitage.cz. Tato pedikúra trvá jen čtvrt hodinky, během které kosmetička přiloží na vaše ťapky speciální zábal napuštěný kyselinou glykolovou a alpskými bylinkami, pak je obalí fólií a vy si v mezičase působení necháte udělat buď nehty a kůžičky, nebo budete odpočívat na speciálním relaxačním masážním křesle. Když zábal sundá, plastovou škrabkou odstraní z nohou vše, co tam být nemá – mozolnatou kůži, sloní paty, odumřelé buňky a tvrdá místa. Když je doškrábáno, nožky jsou lehké, hladké, měkké a růžové. Doporučujeme jako kúru po létě, protože vám dá chodidla zcela do kupy. Ošetření stojí 800?Kč, za relaxační křeslo doplatíte 200?Kč a za péči o nehty a lakování 150?Kč.