Chcete mít perfektní nalíčení? To, jak bude konečný výsledek vypadat, nezáleží jenom na kvalitních líčidlech, ale také na nanesení těmi správnými štětci!

Proč jsou důležité?


Když se podíváte na výbavu profesionálních vizážistů, uvidíte, že štětců mají spoustu a poctivě se o ně starají. Aby ne, když takový kvalitní štětec stojí majlant. Ty přírodní se vyrábějí z opravdu vzácných materiálů - například z chloupků poníků, veverek nebo kun. Aby bylo líčení co nejpřirozenější a nebylo na pleti okatě vidět, jsou štětce právě tím, co je dobře nanese.

Přírodní nebo umělý?


Štětce se dělí na dva druhy: na ty z přírodních vláken a z vláken umělých neboli syntetických. Ty první se používají na pudrová líčidla  - na pudry, tvářenky, sypké oční stíny. Umělá vlákna jsou určenou na „mokrou a mastnou“ kosmetiku - tedy na tekuté make-upy, na rtěnky, korektory, krémové tvářenky a oční stíny, na oční linky.

Jaké mít doma?


Tak velké množství štětců jako profesionálové nepotřebujete, ale neměly by vám chybět tyto základní:

1. Štětec na make-up:

Je vyrobený z umělých vláken, který má buď plochý nebo rovně seříznutý tvar. Make-up se s ním nanáší od středu obličeje do stran. Po aplikaci make-up vypadá, jako by na ní ani nebyl. Tedy sjednoceně a zářivě.

2. Štětec na pudr nebo na bronzer:

Jeden z největších štětců s nejvíce chloupky. Je vyrobený z přírodních chloupků, ale dají se koupit kvalitní i z umělých vláken - ty stojí o dost méně. Štětcem se pudr aplikuje přes celou pleť.

3. Štětec na tvářenku

Má zkosený tvar, aby se pudrová růž dala skvěle na líčka a na lícní kosti aplikovat. Nejkvalitnější jsou zase přírodní.

4. Štětec na rtěnku

Malý plochý syntetický štěteček je skvělý na bezchybnou aplikaci rtěnky, například když už se s ní nedá malovat a máte ještě zbytek v balení. Díky štětečku také krásně vymalujete dokonalý tvar rtů.

 

 

  18:00,  aktualizováno  26. března 2019 14:04