Vysněné dny na pláži se blíží a s nimi i cesta letadlem. Víme, díky čemu vystoupíte z letadla krásná a svěží.

Nejprve pár důležitých rad, abyste o svoji oblíbenou kosmetiku nepřišla: Na palubu si můžete vzít tekutiny a krémy v balení maximálně 100 ml, kdy celkový součet všech lahviček nepřekročí jeden litr. Vše byste měla mít v uzavíratelném, průhledném igelitovém sáčku a před kontrolou ho vždy vytáhnout zvlášť. Tady je pár věcí, které se nám na cestách osvědčily:

Pro hydrataci:


Když jsme kdysi dělali rozhovor s topmodelkou Petrou Němcovou, poradila nám, že při dlouhých přeletech si proti dehydrataci pleti aplikuje na celý let hydratační noční masku. Ta dodá pleti vodu na několik hodin a nevadí ji pak ani klimatizace a kolující suchý vzduch na palubě.

Pro osvěžení:


Pokud pleť pne, osvěžte a hydratujte termální vodou ve spreji. Dá se kdykoliv použít podle potřeby a ta úleva! Velmi účinné jsou termální vody zakoupené v lékarně. Dají se pořídit v malém, 50 ml balení, které si v klidu na palubu můžete vzít a nezaberou žádné místo.

Na oči


Nejcitlivější a nejtenčí na pleti je oční okolí. Osvědčily se nám proto speciální polštářky napuštěné regeneračním a hydratačním sérem - jednorázové oční masky. Jsou jednotlivě balené, takže nezaberou místo a kdykoliv během letu si je můžete minut nalepit pod oči. Nevadí ani, pokud jste nalíčená, sérum z masky funguje i tak.

Na odlíčení


Jestliže vás čeká noční přelet, měla byste si pleť odlíčit a vyčistit. Skvělé jsou k tomu micelární ubrousky, které najednou zvládnou obojí - odstraní nalíčení očí: stíny, linky i řasenku i make-up a také nečistoty. Po jejich použití pak doporučujeme na pleť nanést hydratační krém nebo masku, o které jsme již psali. Pleť totiž potřebuje neustálou zásobu vody a výživu.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:19