Zatímco dřív jste na cestu kolem světa potřebovala několik let, dnes ji zvládnete za 40 dní. Nikdo se nechce zdržovat, to platí i v kosmetice. Usnadněte si zkrášlovací rituály díky přípravkům, které dokážou víc věcí najednou.

Pamatujete si doby, kdy na nás apelovali, abychom měly pleťovou masku alespoň 30 minut a nejlépe s ní ještě v klidu relaxovaly? To si už snad nikdo z nás ani nedokáže představit! Dnes jsou kosmetické přípravky uzpůsobeny tak, aby nám jejich použití i doba působení ­zabrala co nejméně času. Masky se smývají ­nejpozději za 10 minut, protože účinné látky v nich obsažené jsou v takové koncentraci, že stačí kratší doba působení. Noční krémy nahradily noční masky, takže se ráno vzbudíte s pletí jako miminko, a hitem jsou teď i malé, vysoce koncentrované přípravky – krémy, ­masky či séra, jejichž účinky vidíte okamžitě.

Třeba Korres navrhl tzv. Beauty Shots, což jsou malé 18?ml tubičky nadupané vitaminy a účinnými látkami, díky kterým budete mít pleť jako znovuzrozenou. Nebo Super Tips od Guerlain – 5 mini přípravků zaměřených na specifické problémy, jako je únava, ztráta jasu nebo přecitlivělost pleti, to vše okamžitě vyřeší díky speciálnímu a cílenému složení. Nejnovější péče od La Prairie zase obsahuje v jednom balení denní i noční péči a slibuje, že funguje jako speciální kúra, díky níž budete mít do 14 dnů (přesně tak dlouho vám vydrží) pleť vyhlazenou jako po botoxu. Neztrácejte proto čas a vítejte v novém světě krásy!EXPRES NA TĚLO


? Myjte se přípravky dva v jednom. Třeba Nivea má tělové mléko do sprchy, které jednoduše nanesete na vlhkou pokožku, spláchnete vodou, osušíte se ručníkem a nemusíte již používat tělové mléko.

? Čas vám ušetří i přípravky, které mají využití nejen na tělo, ale i na obličej (Jemný hydratační krém na tělo i obličej od Yves Rocher), tím zabijete dvě mouchy jednou ranou. Skvělé jsou také oleje, které můžete použít na pleť, tělo i vlasy.Tip kosmetické redaktorky Báry Juzlové:Multifunkční olej na tělo, pleť i vlasy Huile Prodigieuse, Nuxe, 439?KčPOZOR, POZOR: Zázračné oleje Nuxe můžete vyhrát v naší soutěži, která právě běží! Sledujte Facebook Ženy a život, o oleje Nuxe se bude hrát 2. května!!! Ale i dnes probíhá na FB skvělá soutěž. Zapojte se!Jak bleskově pečovat o vlasy? Jak o obličej? A jak zvládnout během několik sekund nádherné expres líčení? To vše se dočtete v článku kosmetické redaktorky Báry Juzlové v aktuálním čísle Ženy a život, které je právě v prodeji!