Chceme vypadat dobře. Čeho je ale moc, toho je příliš a tak ve snaze být dokonalé to někdy přeženeme:

Řasy jako kartáče


Mít prodloužené a zhuštěné řasy byl boom před několika lety. Teď už i jejich cena klesla a tak není problém si je nechat udělat téměř pro každého. Výsledkem tak jsou dlouhé nepřirozené kartáče, takže když mrknete, zvedá se od nich málem až vítr. Nehezké jsou pak i vypadané trsy, takže pak řasy působí jako z hororového komiksu.

Oranžová místo bronzu


Když je sluníčka pomálu, pomůže bronzový pudr, tzv. bronzer. Když se však líčíte v koupelně při umělém světle, často se stane, že to s barvou přeženete a místo přirozeného zlatavého odstínu se pak podobáte pomeranči.

Odrostlé umělé nehty


Nehtová modeláž je fajn. Když ji někdo umí, tak umělé nehty téměř nepoznáte od těch pravých. Jenže ne vždy je čas je jít doplnit, takže pak jde vidět pěkný, i půl centimetrový odrost. Nejhorší to je, když má umělý nehet ještě tmavou barvu!

Nepovedené ombré


Stínované délky vlasů jsou in. Musí se to však umět. Tmavá u barva hlavy má přirozeně přecházet do světlejších délek a do nejsvětlejších konců. Nikoliv půl hlavy tmavé a půlka světlé. Proto, než se do toho u kadeřníka pustíte, si dopředu zjistěte, že „přirozeně stínovat“ vlasy opravdu umí.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:11