Kdybych si měla vybrat pouze jednu věc z dekorativní kosmetiky, byl by to korektor. Dokáže totiž "zakamuflovat" všechny nedokonalosti pleti: kruhy pod očima, pupínky, žilky, tmavé skvrny a také veškerou únavu.

Jaký si vybrat?


Korektorů je na trhu celá řada - od tekutých, v tyčince, až po krémové. Záleží, se kterým se vám bude nejlépe pracovat. Co je však nejdůležitější, když si ho půjdete vybírat, velmi pečlivě vybírejte jeho barvu. Měla by být co nejvíce podobná odstínu vaší pleti.

Zajímavým trikem je, že si ho nanesete na žilky na ruce, tam uvidíte, jestli dobře kryje nebo ne. Pak ale doporučujeme jít na denní světlo, kde přesně jeho barvu uvidíte. Nesmí být ani tmavý, ani světlý. Světlý nevypadá hezky na fotkách - způsobuje pak dojem „pandích“ očí.

Jak s ním pracovat?


Na nanášení korektoru můžete používat štěteček, houbičku nebo prsty. Aplikujte ho vždy jen na místo, které chcete kamuflovat. Pod oči použijte korektor před nanášením make-upu. Na pigmentové skvrny, žilky a pupínky až po něm. Korektor nikdy nerozmazávejte, ale jemně ho dané místo vklepávejte. Proč? Díky vklepání se přípravek bude „vrstvit“ a lépe krýt. Aby korektor dobře držel v očním okolí, jemně ho zapudrujte transparentním sypkým pudrem. Pracujte s ním ale velmi opatrně - zvýrazňuje totiž vrásky. My ho potřebujeme pouze zafixovat!

Náš tip:


Skvělé a praktické jsou paletky s korektory. Obsahují více odstínů - od světlých až po tmavé. Můžete je tak podle potřeby spolu míchat a vždy mít barvu, která přesně vyhovuje vaší aktuální barvě pleti. Protože i ta se mění - v létě jsme opálené a v zimě zase bledá.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:57