Vyzkoušely jsme v parfumerii Sephora přístroj Pantone Skintone, který vám skvěle pomůže s výběrem správného odstínu make-upu.


Tenhle vynález rozhodně stojí za vyzkoušení!Oč jde?


Stačí přijít do jakékoli pobočky parfumerie Sephora a požádat některou z přítomných odbornic, aby vám pomohla s výběrem make-upu pomocí přístroje, který se jmenuje kolorimetr Pantone Capsure™. Tato služba je zcela zdarma, a co je skvělé, výběr make-upu i s nalíčením netrvá déle než deset minut.Jak to probíhá?


Kosmetička vám odlíčí obličej (nebo jen tři body na obličeji). Následně vám přiloží přístroj k obličeji v místě čela, tváře a brady. Většina z nás má totiž nejednotný odstín pleti, proto není možné vybírat odstín make-upu pouze podle jednoho místa na obličeji. Tyto tři odstíny se „zprůměrují“ a výsledkem je správný odstín přesně pro vaši pleť.Při výběru make-upu navolíte ve spolupráci s kosmetičkou požadované parametry a zadáte všechny údaje, co od dokonalého make-upu očekáváte.


Jakou by měl mít podle vás texturu? Vyhovuje vám spíš krémová, tekutá, pěnová, nebo raději používáte sypký či kompaktní pudr? Toužíte po plném, středním nebo jen lehkém krytí? Při výběru je také důležité uvést, jaký máte typ pleti, zda smíšenou, suchou, normální či mastnou. A pak už přejdete přímo k výběru konkrétních produktů. Vyberete si nejen požadovanou značku, ale i efekt, jaký by měl make-up podle vás mít. Pro čím dál víc žen je také rozhodující, jaké má make-up složení. Požadují make-up bez olejů nebo parabenů, a pokud je trápí ucpané póry, měl by být make-up nekomedogenní.S výběrem se nemusíte rozhodnout hned a na místě. Stačí uvést svůj e-mail a produkty, mezi kterými váháte, vám přijdou s fotografií, přesným popisem a cenou do e-mailu. Ze Sephory však neodejdete nenalíčená. Vyberte si jeden produkt, který nejlépe odpovídá vašim požadavkům, a kosmetička vás s ním nalíčí a ještě vás vybaví vzorkem, abyste mohla nanášení vyzkoušet i sama doma.  13:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:53