Suché vlasy bez života vám sice radost neudělají, ale péče o ně je jednodušší než si myslíte. Naštěstí není třeba žádných drastických změn, stačí věnovat vlasům trochu láskyplné péče a brzy si všimnete, že z hrubých kadeří se stanou jemné a hebké.

Tip č. 1: Používejte hydratační péči


Nejen šampon, ale i kondicionér by měly mít hydratační schopnosti, suché vlasy totiž dlouhodobě postrádají vlhkost. Vyzkoušejte řadu Extraordinary Oil od L´Oréal Paris, která regeneruje a vyživuje vlasy, posiluje vlasová vlákna a dodává jim lesk a objem.

Tip č. 2: Jednou týdně použijte masku


Jednou za čas vyměňte kondicionér za hloubkově vyživující masku, kterou je však na vlasech třeba nechat působit o něco déle. Uzavírá totiž vlasová vlákna pomaleji než kondicionér, a pokud byste ji opláchla příliš brzo, mohly by vlasy zůstat narušené.

Tip č. 3: Řekněte ne horkým sprchám


Jednou za čas si rádi dopřejeme horkou sprchu, pokud ale bojujete se suchými vlasy, dejte si na ni pozor. Horká voda může zabraňovat produkci přirozeného kožního mazu a vlasy se tak stávají ještě sušší, stejně jako vlasová pokožka. Ideální je při mytí vlasů voda vlažná.

Tip č. 4: Omezte styling


Stejně jako horká voda i horký vzduch vlasům neprospívá. Vyměňte stylingové pomůcky jako je žehlička nebo kulma za nejrůznější sponky, čelenky a vlasové ozdoby. Pokud se přeci jen do úpravy za použití horka pustíte, nezapomeňte na termoochranný sprej.

Pokud budete následovat naše čtyři tipy a o vlasy se pečlivě starat, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat!

 

  11:31,  aktualizováno  26. března 2019 16:26