Léto přišlo dříve a sluneční paprsky žhnou. Bez opalovacího krému to prostě nejde. Jenže aby fungoval správně, je nutné ho nanést také správné množství. Kolik to je?

Slunce svítí nejenom na pláži a na dovolené, ale každý den. Ideální je na pleť používat každodenní UV ochranu, i když jdete do města. O víkendu, když jste v přírodě nebo když sportujete, je to už nezbytnost. Chráníte se tím před předčasným stárnutím, vráskami a pigmentacemi.

Jenže kolik opalovacího krému máme použít na celý obličej? Podle dermatologů existuje rychlý a snadný způsob, jak to poznat. Studie totiž ukázaly, že to s množstvím většina lidí dost podceňuje. Proto i když máte krém s UV fitrem 50 a namažete si ho v tenké vrstvě, spálíte se.

Laboratorní testy ukázaly, že správné množství přípravku na ideální ochranu je 2 mg krému na každý čtvereční centimetr pokožky. Je to však velmi silná vrstva a v průměru používáme méně než polovinu. 

Jak určit to správné množství?


Asi těžko si před každým mazáním budeme do odměrky odlévat krém a odměřovat si ho. Pokud tedy nemáte naprosto žádnou představu o tom, jak vypadá 2 mg krému, je tady rychlý a chytrý způsob, jak na to. Postačí vám k tomu mince - koruna. A podle její velikosti množství krému odměřujte. Vypadá to asi takto: 

Na nos: velikost 5 korun

Na čelo: velikost 10 korun

Na každou tvář: velikost 10 korun na každou stranu tváří (aplikujte až ke krajům k uším a nevynechejte také oční okolí)

Na každé ucho: velikost 5 korun

Na celý krk: velikost 20 korun

Zdá se vám to hodně? Nám také, ale opravdu je to velmi důležité. Takže ruku na srdce - používali jste doteď ochranných přípravků opravdu dost?

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:14