Možná jste již zaznamenala v obchodech “župany”, které se nachází v sekci na denní nošení. Pokud jste si myslela, že se jedná o chybu aranžérky, která jej špatně rozvěsila, spletla jste se. Kimona připomínající úbor domácí jsou nesmírně módní záležitostí. Jakmile zjistíte, jak praktické a slušivé jsou, zamilujete se do nich i vy.

Kimono do každého šatníku!

Na úvod je důležité zmínit, že kimono je oděv nesmírně lichotivý. V teplých letních dnech navíc oceníte jeho vzdušnost. Hlavním materiálem, ze kterého jsou šité, je satén a jemná krajka. Nápaditý kousek si mohou dovolit ženy hubené, kypřejších tvarů, malé i vysoké. Módní kimono se totiž nabízí v nespočtu možných designů. Stačí si jen umět správně vybrat, což vás právě teď naučíme.

H&M, 999 Kč

Jak kimono nosit

Ač je kimono primárně navrženo ve stylu kardiganu, tedy jemného přehozu, efektně supluje také šaty. V tomto případě je nutné vybrat oděv s páskem a správné šíře, aby překřížení v přední části těla bylo dostatečné. Nejlépe vypadají kimona s ženským motivem květin. Lze si je obléci do práce, na romantické rande, ale parádu v nich uděláte i na večírku. V tomto případě máte možnost kratší varianty nahrazující top. Pokud přemýšlíte, jakou obuv k nim zvolit, máme pro vás dobrou zprávu. Skvěle k nim vypadají barevné sandálky na podpatku i ploché žabky.

Reserved, 1799 Kč

S čím jej kombinovat

Jestli zvolíte kimono jako svrchní oděv, pak máte na výběr z různých délek. Módní stylisté se shodují na jednom, prodloužená varianta je ze všech možných alternativ nejvíce trendy, s čímž souhlasíme. Skvěle působí v kombinaci s džínsy, stejně jako volnými palazzo kalhotami, obepnutými šaty, plisovanými sukněmi, paper bag šortkami, ke kimonu si můžete obléci opravdu vše.

Profimedia.cz

Nebojte se kombinovat více vzorů pospolu. Kimona sice naleznete i v jednobarevném provedení, nicméně působivě vypadá spojení dvou něžných potisků. Vůbec nevadí, že spolu nebudou korespondovat. Zdali patříte ke konzervativnějším ženám, ideální volbou se pro vás stanou decentní krajkovaná kimona, nebo ta s výšivkou. 

H&M, 1799 Kč

Kimono se stane správným parťákem i na pláž. Rafinovaně zakryje problémové partie, kvůli kterým se v plavkách cítíte nesvá. Na koupaliště si více hodí provedení síťované, háčkované či s krajkou. Luxusní saténové kousky využijte do města.

Na nejnovější módní kousky se můžete podívat do bohaté fotogalerie. A pokud nosíte v létě rádi šaty, inspirujte se zde