Kadeřník Honza Kořínek už podruhé uspořádal svůj charitativní projekt Když ruce pracují srdcem a tentokrát se mu podařilo získat pomoc ve výši téměř půl milionu korun.

„Neskutečně si vážím všech, kteří se na projektu podílí. A jsem moc rád, že můžeme díky naší práci pomoci těm, kteří to skutečně potřebují. Letos se nám podařilo sehnat neuvěřitelných 470.000 korun,“ říká Honza.


Projekt Když ruce pracují srdcem i letos podpořily známé tváře, které s Honzou spolupracují. „Všichni to dělají bez nároku na honorář, dají k dispozici svůj obličej na naší fotografii a my ho prodáme, díky tomu získáváme prostředky, které pak pomáhají,“ vysvětluje kadeřník. Projektu se zúčastnila celá řada známých osobností, mezi nimi samozřejmě i herečka Marie Doležalová, které já už téměř rok tváří kadeřnictví Honzy Kořínka. „Jsem moc ráda, že i letos jsem mohla být součástí a přispět tak sbírce Pomozte dětem. Líbí se mi, jak Honza pracuje, a to nejen jako kadeřník, ale především jako člověk, který myslí i na druhé a snaží se pomáhat,“ říká oblíbená herečka.Dalšími osobnostmi byly, moderátorky Renáta Czadernová, Monika Leová, herečky Markéta Stehlíková, Henrieta Hornáčková, Michaela Sejnová nebo modelka a zakladatelka nadačního fondu Veronika Kašáková. „Z celého srdce si vážím podpory, kterou od Honzy a jeho týmu cítím. Není to jediný projekt, při kterém na mne a naše děti Honza myslí. Naše spolupráce je dlouhodobá a pro mne důležitá, ne kvůli finanční podpoře mého fondu, ale protože jsem vděčná, že mám ve svém okolí lidi s tak krásným srdcem,“ říká Veronika Kašáková.V projektu Když ruce pracují srdcem se nepodporovali ale jen nadační fondy, známé osobnosti si mohly samy vybrat, kam peníze za jejich fotku poputují. „Vyhovovala mi ta svoboda výběru, žádný nátlak. Mě osobně velmi dojal a zaujal příběh holčičky s nemocí motýlích křídel, a tak putovaly peníze na pomoc Rebece Čihákové,“ říká herečka Michaela Sejnová. „Jsem moc rád, že náš projekt má mnoho patronů a partnerů – nerad bych, aby to vypadalo že jsou to jen mé peníze, ba naopak náš projekt ve velké míře podporují naše stálé a věrné klientky. Jejich štědrost a ochot a mi každý rok vženou slzy do očí. Ony samy si přejí zůstat v anonymitě o to si jich víc vážím. A poděkovat musím i společnosti CeWe Color, které zcela zadarmo vytiskla všechny fotky na krásná plátna a také darovací šeky, moc si toho vážím, protože díky nim, jsme mohli rozdat více peněz těm, kteří to skutečně potřebují,“ uzavírá Honza Kořínek.

  10:37,  aktualizováno  25. března 2019 17:47