I v bláznivém počasí může mít vaše kštice neodolatelný šmrnc. Zjistěte, jak ji nejlépe načesat, vybarvit a rozjasnit.

Když zimě odzvoní hrana, počasí bývá pěkně divoké. Jak hlavu ochráníte před rozmary probuzeného jara?

Venku se plazí poslední mrazy


Pojistěte se: V chladu hlavu často obtěžuje statická elektřina – na vině bývá nedostatek vlhkosti. Před odchodem do studených ulic proto prameny přestříkejte hydratačním sprejem nebo potřete uhlazujícím krémem.

Střídá se jedna přeháňka za druhou


Pojistěte se: Než vyjdete ven, do suchých kořínků naneste sprej či pěnu pro objem. V případě, že vám hlava zmokne nebo pod deštníkem pořádně navlhne, budete mít záruku, že po uschnutí zase hezky nabobtná.

Do oken bije divoký vítr


Pojistěte se: Pokud z bytu vyrážíte s pečlivě nakroucenými vlnkami, můžete si být jistá, že vám je vichr rozcuchá. Ve větrných dnech proto vsaďte na ležérní drdolek nebo cop, který ovanutí neohrozí. Před zamotáním hřívu posilněte trochou tužicího laku.

Něžné vlnky


Ofinu si od kadeřníka nenechávejte úplně srovnat, ale sestříhat tak, aby vám sedla na čelo, když ji zlehka sčísnete na bok. Aby byla pružná, potřete ji trochou uhlazujícího krému stejně jako ostatní prameny poblíž kořínků. Konce pak jemně protočte kulmou nebo žehličkou a promačkejte pěnovým tužidlem na podporu vlnění. Jestliže jsou vaše kadeře hodně jemné, ještě před nakroucením jim pomozte tužicí pastou. Lépe tak chytí tvar a účes vám dlouho vydrží.

 

  13:25,  aktualizováno  26. března 2019 10:27