Může se zdát, že zima je ještě daleko, ale prudké změny počasí můžeme pozorovat již nyní. Pleť neovlivňuje jen mráz a sluneční paprsky, ale také vítr, suchost vzduchu a další projevy nastávajícího podzimu. Víte, jak se v tomto přechodném období správně starat o pleť?

Rutina péče o pleť se od ostatních období zase tolik neliší – ráno a večer použijte čistící gel nebo krém, tonikum a hydratační péči. Čas od času použijte masku, sérum nebo scrub. Co by se ale mělo zásadně lišit, jsou produkty, které používáte. Po období léta je pleť vysušená a unavená kvůli neustálému působení slunečního záření a nepomáhá ji ani chladnější počasí. Sáhněte proto po produktech, které jsou výživnější a bohatší. Obvykle mají hutnější strukturu, které se ale vůbec nemusíte bát. Po několika minutách se do pleti vstřebají a účinkují pak zevnitř.

Skvělým pomocníkem v tomto období je multifunkční pleťová péče Botanical Balm 3v1 od Garnier, která umožňuje použití hned třemi způsoby: jako denní krém pro ochranu, noční krém pro regeneraci a maska pro hloubkovou výživu plet. Varianta s výtažkem z medu je určena pro velmi suchou pleť, zatímco růžová verze se skvěle hodí pro pleť citlivou.

  10:24,  aktualizováno  26. března 2019 14:14