Léto je v plném proudu, a pokud jste ještě nezačala s používáním opalovací péče, je nejvyšší čas to napravit. I v případě, že se nechystáte na dovolenou a se slunečními paprsky přijdete do styku jen při cestě do a z práce, byste ochranu pokožky neměla opomíjet.

Na začátek neuškodí zopakovat si několik základních pravidel, týkajících se používání ochranné péče před škodlivými vlivy slunečního záření:

Při kontaktu se sluncem byste se měla chránit faktorem s hodnotou 15 a více. Při pobytu u moře, kde jsou sluneční paprsky ostřejší je minimum SPF 30, alespoň dokud se pokožka částečně neopálí.


  • Ochrannou péči byste měla na pokožku znovu nanášet každé dvě hodiny nebo pokaždé, když přijde do styku s vodou či potem.

  • Pokud možno, v době od desáté do šestnácté hodiny se slunci vyhněte úplně. Jeho paprsky jsou v této době totiž nejsilnější.

  • Používejte další ochranné pomůcky, jako jsou pokrývky hlavy, sluneční brýle nebo různé přehozy.


Podívejme se nyní, kde všude je třeba nanášet opalovací péči. Asi vás nepřekvapí, že se jedná o všechna místa, která jsou vystavena slunečnímu záření. Kromě na první pohled zřetelných částí těla, jako jsou obličej, ruce a nohy, často zapomínáme na menší oblasti. V několika minutách může dojít ke spálení uší, krku, nebo nártů chodidel. Neméně důležité je chránit rty a pokožku hlavy, která se sice zdá být skrytá pod vlasy, ale opak je pravdou. Jelikož sluneční xpaprsky dopadají seshora, je nejvíce náchylná na spálení. Řešením jsou klobouky, šátky a další stylové pokrývky hlavy.

Dopřejte si kvalitní ochranu s produkty z řady Ambre Solaire od Garnier. Bohaté portfolio opalovacích přípravků tvoří celá řada mlék a olejů pro všechny typy pokožky, dokonce té dětské a citlivé, s různými hodnotami ochranného faktoru od SPF 2 až do 50+.

  7:46,  aktualizováno  26. března 2019 17:16