Holení je v módě, ať je léto nebo zima. Už dávno ale noholíme jen nohy a podpaží…

Intimní partie

Lékaři často lamentují nad trendem úplného holení ženského klína. Chloupky mají sloužit jako ochranný štít před bakteriemi a my je „kosíme a kosíme.“ Při holení dbejte na přípravky, které používáte, kupujte si pěnu určenou na citlivá místa a ošetřujte kůži po holení, velmi šetrně ale důkladně.


Zadeček

Žádnou novinkou není zbavování chloupků v okolí konečníku. I tyto partie jsou považovány za erotogenní, a tak není divu, že je chceme mít dokonale hladké. Opět se vyplatí dodržovat hygienické postupy, abyste si nezanesla bakterie na místa, kde by mohly způsobit zánět.


Bradavky

Chloupky v okolí bradavek nejsou nic neobvyklého, pokud jich vám vyroste pár, snadno si poradíte s pinzetou. Pokud je porost hustší, raději navštivte lékaře, může se jednat i hormonální nerovnováhu.


Knírek

Chloupky nad horním rtem se dají zesvětlit. Raději neberte do ruky žiletku, ale svěřte se do rukou kosmetičky, která použije depilační pásky, vosk či pastu a místo vám odborně ošetří. Jestliže vám rostou dva či tři tmavši chloupky, pinzeta si s nimi skvěle poradí.


Krk

I na krku se vám může objevit tmavší porost. Zde v žádném případě neholte žiletkou. Opět použijte pinzetu či se svěřte do rukou odborníků a vyzkoušejte laser nebo fotoepilaci, které mají trvalejší ráz.


Ruce a stehna

Jedná se opět o módní vlnu. Hladké ruce jsou sice krásné, ale při holení žiletou se nevyhnete občasnému strništi a to rozhodně sexy není. To samé platí pro stehna. Je jen na vás, jestli podlehnete této módní vlně. Pozor: jednou oholíte a už budete holit stále.


RADA: nikdy nezapomínejte po holení, epilaci či depilaci svou pokožku ošetřit, předejte tak červeným tečkám, zánětům, apod.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:35