Když si tuhle sérii cviků dáte každý týden třikrát, už se o své hýžďové polokoule nemusíte starat. Budou pevné a sexy.

Možná odmítáte posilovat hýžďové svaly ze strachu, že se vám zadek kromě vytouženého zpevnění i zvětší. Pokud budete své půlky příliš zatěžovat, skutečně vám mohou nabobtnat podobně jako přes míru posilované bicepsy. To se vám sice u paží a ramen hodí, ale u svého pozadí byste raději nastartovala opačný proces. A právě proto pro vás představuje jóga trefu do černého. Při jejím cvičení totiž spálíte tukové vrstvy, aniž si zaděláte na nadbytečnou svalovou hmotu. Na rozdíl od klasického posilování, při němž cviky provádíte rychle a s krátkými výdržemi, v józe v jednotlivých polohách setrváváte dlouho a provozujete je se šnečí rychlostí. Každá z pozic navíc stimuluje srdeční tep a přispívá k rychlejšímu spalování kalorií. Kromě božského pozadí si tak pojistíte, že celá vaše postava bude sexy.


Připravili jsme pro vás účinné dvacetiminutové cvičení, kterému se můžete oddávat, kdykoli máte čas. Opakujte každou pozici třikrát až pětkrát a naplánujte si cvičení alespoň třikrát týdně. První výsledky můžete pozorovat už za tři týdny. Při provádění každého cviku soustřeďte pozornost na hýždě a pořádně je stáhněte. Vytěžíte tak z daného úkonu maximum. Jóga není aerobik, takže vdechujte a vydechujte velice pomalu, zhluboka a vždycky nosem. Po této proceduře se budete ke každé osobě mužského pohlaví podvědomě otáčet zády, aby si mohla prohlédnout váš oslnivý výsledek.Kočičí hora


Postavte se na všechny čtyři a ruce položte na podložku přímo pod ramena, aby s nimi svíraly pravý úhel. Kolena stejným způsobem umístěte pod boky. Dívejte se před sebe a párkrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. S dalším výdechem narovnejte nohy, přitlačte paty k zemi a zadek vystrčte vzhůru. Rukama zůstaňte zapřená o zem a snažte se narovnat záda. Hlavu nechte volně mezi pažemi a dívejte se na stehna. V této poloze vydržte jednu až dvě minuty. Volně dýchejte a soustřeďte se na práci hýžďových svalů. Potom se pomalu vraťte zpět.


Pro náročné: Když už jste v pozici kočičí hory, pomalu vydechněte a zvedněte propnutou levou nohu do výše hýždí. Patu pravé nohy se snažte přitisknout k podlaze. Než vrátíte nohu do výchozí polohy, vydržte alespoň půl minuty. Pak cvik zopakujte na opačnou stranu. Po celou dobu nechávejte hýžďové svaly stažené a opakujte pětkrát na každou nohu. Při zvedání propnuté nohy navíc dbejte na to, abyste ji nevystřelila do výše švihem. Sval účinně posílíte pomalým pohybem a výdrží. Měla byste dokázat nohu zastavit v jakékoli fázi pohybu.


  7:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:34