Objevili jsme kouzlo štiplavé masáže, která omlazuje pleť zvenčí i zevnitř. Mikrojehličkování právě dobývá české salony krásy.

O mikrojehličkování se poprvé začalo více hovořit před čtyřmi lety, když Angelina Jolie přiznala, že právě díky němu udržuje svou pleť tak zářivou a hladkou.  Výsledky této metody jsou srovnatelné s hlubokým chemickým peelingem nebo dermabrazí, vůči pokožce je však šetrnější a nevyžaduje skoro žádnou rekonvalescenci. Dnes je dostupná i u nás jak na dermatologických klinikách, tak v kosmetických salonech. Co si od ní můžete slibovat? Pevnější a mladší pleť, vyhlazení jizev i lepší růst vlasů.Princip je jednoduchý. Pomocí miniaturních jehliček se v pokožce vytvoří dočasné mikrokanálky, jimiž je možné transportovat účinné látky do hlubších kožních vrstev. Zároveň je pokožka stimulována ke tvorbě vlastního kolagenu a elastinu, takže se ‚vyplňuje‘ zevnitř a získává hladší a mladistvější vzhled. Není divu, že nejčastěji se mikrojehličkování používá právě pro omlazení a boj s vráskami.


Návštěva v salonu

Před ošetřením se pleť nejprve důkladně vyčistí. Přece jen dojde k určitému narušení jejího povrchu, které by mohlo v kontaktu s nečistotami způsobit podráždění nebo zánět. Následuje samotné mikrojehličkování – kosmetička po pokožce přejíždí malým válečkem, který je opatřen spoustou jehliček, po dobu přibližně dvaceti minut.Ve chvíli, kdy jsou kanálky v kůži vytvořeny, je ideální chvíle na použití účinných látek. Ty se dodávají ve formě séra, nejčastěji s obsahem kyseliny hyaluronové, kmenových buněk, ale i dalších látek působících proti stárnutí, pigmentaci a jiným nežádoucím změnám v pokožce.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:20