Trochu jste to v poslední době přehnala s jídlem a koktejlky, které jste si chtěla vzít na ples, teď praskají ve švech? Máme pro vás rychlý způsob, jak zabránit katastrofě.

Podobné překvapení zažil asi každý – nebezpečně krátce před důležitou akcí zjistíte, že váš módní plán nabourala zrádná dvě kila navíc, kterých jste si ani nevšimla. V takových chvílích může být záchranným kruhem jednodenní dieta. Dlouhodobé chyby ve stravování za jediný den už nezachráníte, ale jako první pomoc v krizi jsou jednodenní diety účinné. Z pěti variant si můžete vybrat tu svou, nebo si dejte tři různé jednodenní diety za sebou jako miniaturní kúru. 24hodinová zdrženlivost v jídle vám neubere na náladě a šaty vám díky tomu padnou jako ulité.Vitaminový den


Výhody: V ovoci a zelenině je mnoho balastních látek, které žaludek zasytí a jemně povzbudí trávení. Jablka a jiné ovoce navíc obsahují mnoho enzymů a vitaminů

a téměř žádné tuky.

Jak na to: Posnídejte 1 přírodní jogurt smíchaný s 300 g čerstvého ovoce. K obědu si dejte polévku z 300 g rozmixované mrkve, půl lžičky oleje a 300 ml zeleninového vývaru. Večer míchaný salát se lžičkou oleje. Na zakousnutí jsou vhodné kousky syrové zeleniny a ovoce. Ale pozor na banány a hrozny – obsahují příliš cukru, proto je jezte jen po troškách.

Extra tip: Olivy a avokádo úplně vynechte. Tato zelenina obsahuje příliš mnoho tuků.Bramborový den


Výhody: Brambory jsou bez tuku (pokud si nedáte smažené hranolky), obsahují mnoho draslíku a se svými 300 kJ vás zasytí.

Jak na to: Ráno si dejte celozrnnou housku s lžičkou másla a plátkem lososa nebo lehkého sýra. K obědu 2 velké pečené brambory se 150 g odtučněného tvarohu, večer 200 g brambor s 350 g dušené zeleniny.

Extra tip: Vařte brambory ve slupce, protože právě pod ní je nejvíc vitaminu C, který podporuje hubnutí.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:40