Odpověď na tuto otázku je jednoduchá a zásadní. Ano, je vhodné chránit pokožku před slunečními paprsky každý den, obzvláště pak v letních měsících. Proč je tato ochrana důležitá a jak nejlépe zamezit škodlivým vlivům slunce na pokožku si přečtěte níže.

Proč chránit?

Časté vystavování kůže slunečním paprskům prokazatelně vede k jejímu předčasnému stárnutí, co je však ještě horší, může zvyšovat riziko vzniku rakoviny. Pamatujete, když vám maminka jako malé říkala, že si pokožka spálení pamatuje ještě několik let, abyste proto na přímém sluníčku netrávila příliš času? Pokud se budete správně chránit, nemusíte pobyt na slunci zásadně omezovat.

Kde chránit?

Nejdůležitější je chránit ta místa, která jsou slunečním paprskům nejvíce vystavována. Jedná se především o obličej a dekolt a v horkých dnech také odhalené horní a dolní končetiny. Chraňte také často opomíjená místa, kterými jsou například lokty, kolena nebo uši, která často patří k těm, jež se spálí jako první.

Jak chránit?

Řešení je jednoduché. K ochraně pleti a pokožky těla vám postačí vhodná péče s SPF faktorem dostatečně vysokým podle potřeby pokožky a prostředí ve kterém se vyskytujete. Věnujte svému tělu po ránu několik minut a důkladně namažte všechny části, které budou během dne vystaveny slunečnímu záření, uvidíte, že se vám tato péče vrátí.

Začněte na obličeji, kde naneste denní péči s SPF faktorem a než začnete s aplikací make-upu, pár minut počkejte, aby se mohl krém důkladně vstřebat.

Externí obrázek

Tip: Zralá pleť potřebuje účinnou péči, která ji nejen ochrání, ale dodá i další benefity, jako je zhutnění pleti nebo remodelace jejich kontur. Vyzkoušejte denní krém Revitalift Laser Renew s ochranným faktorem 20 od L’Oréal Paris.

Následně použijte krém či sprej na tělo a natřete všechny části, které budou vystaveny slunečnímu záření. Pamatujte, že péči s ochranným faktorem byste měla nanášet vždy alespoň půl hodiny před pobytem na sluníčku a je důležité aplikaci během dne několikrát zopakovat.

  10:14