Korektor je skvělou pomůckou k zakrytí nedostatků pleti, jejímu rozjasnění nebo sjednocení, avšak není korektor jako korektor. Existuje hned několik druhů a všechny vám pomohou přispět k vytvoření dokonalého make-upu, ale každý trochu jinou cestou.

Sbohem kruhům pod očima


Už samotný název napovídá, že korektor byl vyvinut, aby opravoval a zakrýval nedokonalosti. Únava a stres mohou způsobovat vznik kruhů pod očima, a právě v tento moment přichází na řadu korektor, který kruhy zakryje a oční okolí projasní. Korektor Age Rewind od Maybelline má houbičkový aplikátor umožňující snadnou a čistou aplikaci, a navíc obsahuje výtažek z goji berry a haloxyl, látky, které jsou svými účinky známé jako bojovníci proti tmavým kruhům pod očima.


Akné a další pupínky


Znáte to, první věc, po které saháme, když se nám na pleti objeví nějaký pupínek je korektor. V tomto případě je nejdůležitější vysoká pigmentace, dlouhodobá výdrž a správný odstín. Vhodný je například krémový korektor v tužce True Match Chubby od L’Oréal Paris, který perfektně kryje pupínky a další nedokonalosti pleti, aniž by zvýrazňoval vrásky a jemné linky. S tímto korektorem navíc dosáhnete různých stupňů krytí, od lehkého až po úplné. Jeho zašpičatělý tvar umožňuje precizní aplikaci přesně na místa, kde je to nejvíce potřeba. Stranami tužky jednodušše překryjete větší části pleti jako je oblast pod očima a sjednotíte její tón.


Zdravá = rozzářená


I když jsou ženy, které upřednostňují matný vzhled pleti, pokud rozzáříte obličej na těch správných místech, bude působit mnohem zdravěji a přirozeněji. K tomu skvěle poslouží korektor v peru s měkký aplikátorem jako je například True Match La Touche Magique od L´Oréal Paris, se kterým během chvilky projasníte žádoucí části obličeje jako jsou nos a lícní kosti pro zářivě a mladistvě vyhlížející pleť. Vybírat můžete ze 3 rozjasňujících odstínů podle vašeho podtónu - W pro teplý do žluta, R pro studený do růžova a N pro neutrální.


Univerzální korektory


Kromě výše zmíněných druhů korektorů existují ty, které plní více funkcí v jednom a hodí se tak jak ke sjednocení pleti, tak k zakrytí nedokonalostí nebo projasnění očního okolí. Tekutý korektor s gelovou texturou Fit Me! od Maybelline skvěle doplňuje stejnojmenný make-up a pudr a díky aplikátoru s tyčinkou ho stačí naťupkat pod oči nebo na pupínek a prsty vklepat, aby se barva pleti krásně sjednotila.Podobně funguje i True Match The One korektor od L´Oréal Paris, který je vysoce pigmenotvaný a dokáže zakrýt kruhy pod očima a zároveň oční okolí projasnit. Zbaví vás všech známek únavy v jednom kroku!

  13:33,  aktualizováno  26. března 2019 10:28