Někdo rád klasiku a má svůj letitý styl, o kterém je přesvědčený, že mu sluší, někdo zase čeká, jaké nejžhavější novinky se objeví na červeném koberci a v nejprestižnějších hair salónech po celém světě. Pokud patříte k té druhé skupině, následující text je pro vás, protože vás seznámí s módními tipy pro vaše vlasy na rok 2021.

Prvotní zamyšlení, zda účes a střih nebo barvu měnit, by mělo začít přímo u vašich vlasů. Jsou dostatečně kvalitní? Jsou lesklé, pružné, poddajné nebo mám vlasy poničené, suché a bez života…? Když nestranně dojdete k závěru, že vaše vlasy potřebují „re-hab“, počkejte s návštěvou kadeřnice a zamakejte na tom, aby se vašim vlasům vrátila kondička. Obnovující kondicionéry pro poničené vlasy, zábaly a masky – těmito zbraněmi budete bojovat. Péči o vlasy věnujte čas, neexistuje mytí vlasů bez kondicionéru! Jednou týdně si vlasy hýčkejte vyživujícím zábalem, nesušte vlasy příliš horkým vzduchem bez použití nástavce na fén a vysoušejte jenom kořínky vlasů, konečky doschnou samy. V současné době musíme čekat úplně všichni, až nám náš oblíbený kadeřnický salónzase otevře své dveře, máme tedy čas udělat svým vlasům ozdravnou kúru… Takže jaké jsou novinky pro letošní rok, který je ještě v plínkách?

1. Sestřih jako rocková hvězda.

Jestli nemáte v oblibě sjíždět videoklipy rockových hvězd z osmdesátek nebo neznáte Davida Bowieho s jeho stylem v devadesátkách, Google vám pomůže identifikovat účes, který tenkrát byl na vrcholu a už je tady zase! Základem je ofina, na hlavě a po stranách kratší a vzadu delší vlasy.

2. Snová barva

Barva letošního roku je pro odvážné všech ročníků… Je to odstín stříbrné s lila barvou. Jednou z variant je obarvit vlasy od kořínků lila barvou a nechat je ke konečkům zestříbřit.

Externí obrázek

3. Styl pixie pokračuje

Jestliže jste v minulém roce podlehli oblíbenému klukovskému a rošťáckému stylu pixie, tento trend pokračuje i v roce letošním.

4. Bob alias krátké mikádo na scéně

Mikádo vyzkoušela snad každá z nás, i jako mezistupeň dorůstajících krátkých vlasů. Mikádo vyžaduje lesklé a nepolámané vlasy, kde vynikne dokonalý střih. Ale i u vlnitých vlasů je bob vhodný.

5. Klasika zůstává

Nejenže jsou dlouhé vlasy v kurzu každým rokem, mnoho žen si neumí krátké vlasy představit, protože vyžadují čas v koupelně, který často nemáme. Spěcháme a tak stáhneme dlouhé vlasy do culíku nebo do oblíbeného drdolu a můžeme jít. V barvách přináší rok 2021 opět trend tmavších odrostů se zesvětlenými konečky, které se výborně hodí pro majitelky hustých vlnitých, ale i rovných vlasů.

  13:35