Kmenové buňky, retinol, pleťové olejíčky a přípravky, které neobsahují žádnou chemii nebo jen minimum.

Séra a krémy s retinolem jsou poslední dobou velmi diskutovaným tématem. Pojďme si posvítit na to, co to RETINOL vůbec je a jak funguje.  Možná víte, že se jedná o vitamin. Retinol je čistou a zároveň nejsilnější formou vitaminu A, který hraje klíčovou roli pro fungování našeho těla. Omezuje vznik vrásek, zlepšuje strukturu pokožky, redukuje pigmentové skvrny a pomáhá hydrataci pokožky. Má to však jeden háček – je velmi nestabilní, oxiduje a také reaguje na světlo. Navíc je rozpustný ve vodě, takže když je v krému, který vždy obsahuje vodu, přestává účinkovat. Když ho použijeme ve vyšších dávkách, dráždí pokožku. Navzdory tomu, co jste si nyní přečetla, nezatracujte ho!Vybírejte moderní retinolové přípravky, jež zvládnou všechny nedostatky této látky obrátit ve vaše dobro. Britská značka Medik8 má v portfoliu sérum Retinol 3TR, které je jedním z nejprodávanějších ve Velké Británii. Je tomu tak díky malým kapsličkám, které retinol uvolňují postupně, takže pleť nedráždí a navíc je zde v podobě správného izomeru, který je stabilní. Nosičem není krém, ale jojobový olej, který účinky na rozdíl od vody zachová.Populární jsou v současnosti i KMENOVÉ BUŇKY.


Jsou to buňky, které jsou nediferencované. Jejich specialitou je schopnost dělení a přeměny na jiný buněčný typ. Jsou to takoví naši vnitřní opraváři – právě díky nim se například zacelí kůže, když se poraníme. V organismu se neustále obnovují, a i když jich s věkem ubývá, nikdy nevymizí úplně. Aby mohly fungovat, musí být živé. A je vám určitě jasné, že udržet živé buňky v jakémkoli kosmetickém přípravku není možné. Jak je to  tedy s produkty označenými nápisem „obsahuje kmenové buňky“? Ve skutečnosti v sobě mají jen klíčové látky z těchto buněk, jako jsou kyselina ferulová, kyselina elagová a další. Jestli ovšem tyto výtažky dokážou stimulovat naše buňky k regeneraci a tvorbě kolagenu, není vědci stále definitivně potvrzené. Kosmetický průmysl tvrdí, že ano, mnozí lékaři jsou však vůči omlazení kmenovými buňkami spíš skeptičí.


Co je podle nejnovějších výzkumů zjevné, je fakt, že čím dál víc žen studuje, co obsahuje ten který přípravek, jímž chtějí pleť zkrášlit. Antiage dryáky plné konzervantů a chemie mění velmi často za přípravky, které jsou blíž přírodě, třeba kvalitní oleje. Mnoho žen také není včerejších a ví, že méně je více – stačí jeden dva oblíbené přípravky, které vašemu typu pleti sednou, než skočit na triky marketingu, že na sebe musíme ráno i večer navrstvit krém, sérum, masku a dalších deset přípravků. Jak najít tu svou péči? Když se namažete, musí vám (stejně jako váš milovaný muž) vonět a být příjemná, a to jak texturou, tak působením. ÓDA NA OLEJE


Možná máte v povědomí, že namazat se místo krému olejem znamená být pak mastná jako špekáček. Ale není to pravda! Záleží, jaký olejíček použijete. Speciální a jemné obličejové oleje jsou spíš suché než mastné, výsledný efekt je spíš hydratovaná vláha a pocit, že pokožka je perfektně vyživená. Testujte, protože ty, co to udělaly před vámi, už pleťový olej ze své koupelnové výbavy nikdy nevyřadí. Po dlouhodobém používání správného olejíčku se pleť jako zázrakem srovná, zbavíte se suchých šupinek, pupínků, ale často paradoxně i přílišného maštění  – proč by se pleť sama mastila, když dostane vše potřebné z oleje! Snad každá „nóbl“ značka už olejíček ve svém portfoliu má, takže je opravdu z čeho vybírat.


intenzivní noční péče, Strivectin, Sephora, 2590?Kč omlazující maska, Éminence, 1500?Kč revitalizační koncentrát, Kiehl’s, 1090?Kčrozjasňující olej, Salma Hayek Nuance, 550?KčForever Youth Liberator Water-in-oil, YSL, 3235?Kč  9:38,  aktualizováno  25. března 2019 20:57