Deodorant nebo antiperspirant? Sprej nebo roll-on?

Jestli se nemůžete rozhodnout, jak zatočit s potem či nepříjemným pachem, věřte, že existuje celá škála možností. Spreje, roll-ony (“kuličky”), nebo třeba tzv. sticks. Každý z těchto produktů má svoje výhody, záleží jen na tom, co komu vyhovuje.

Na začátek si pojďme vyjasnit, jaký je rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem – zatímco deodorant většinou obsahuje pach blokující látky, případně nějakou lehce parfémovanou složku, antiperspirant aktivně brání samotné produkci potu. Pro výběr proto vezměte v potaz, jak moc se potíte nebo jaká aktivita vás ten den čeká.

Nespornou výhodou kuličkového deodorant, nebo chcete-li roll-onu, a také sticku, je čistá aplikace. Prostě několikrát přejedete podpaží a je to. Před oblékáním ale chvilku počkejte, abyste oděv zbytečně nepotřísnila. Na proti tomu sprej je hned po aplikaci suchý a nevytváří žádné žmolky ani rezidua. Jeho nevýhodou bývá velikost balení nebo třeba fakt, že vám jej většinou nevezmou do příručního zavazadla v letadle.

A teď k samotnému výběru – čeká vás běžný den v práci? Výběr a nákup vánočních dárků? Žehlíte malé černé pro speciální příležitost? Nebo se chystáte na Spartan Race? Pro všechny tyto příležitosti existuje praktické a funkční řešení.

Tip: Vyzkoušejte třeba deodoranty a antiperspiranty Garnier.

Externí obrázek


Pro běžné použití je tu Garnier Protection 6, Floral Fresh nebo Soft Clean, vždy ve variantě spreje a roll-onu. Příjemně voní, chrání proti zápachu, potu i podráždění, a také bílým či žlutým skvrnám, stejně jako přenosu zápachu na vaše oblíbené oblečení.

Pokud vás trápí silnější pocení, je tu Garnier Action Control + Clinical nebo Garnier Mineral Pure Active. Action Control + Clinical je antiperspirant pro aktivní ženy, který chrání až 96 hodin a navíc je šetrný vůči pokožce. Garnier Mineral Pure Active navíc pro obranu před potem obsahuje tea tree oil.

Pro milovnice bílé a černé je tu Garnier Invisi Mineral Black White Colors – ten představuje optimální ochranu proti bílým a žlutým skvrnám na oblečení a zároveň aktivně blokuje pach potu.

Sportovkyně mohou vyzkoušet Garnier Mineral Action Control nebo Mineral Action Control Thermic, oba se hodí pro aktivnější dny v zimě i v létě.

Při výběru není nutné se zapotit a už vůbec ne po aplikaci, stačí zvolit správného pomocníka.

  9:00
Témata: deodorant, pot, Garnier