Můžete mít sebekrásnější a zářivější pleť, když ale máte tmavé kruhy pod očima, budete vypadat unaveně a působit starším dojmem. Co s tím?

Nedostatek spánku, odpočinku a stres - to všechno způsobuje tmavé kruhy. Příčin může být ale i více - zdravotní problémy, nedostatek krevního oběhu i ztenčená kůže v očním okolí a také genetika.

První pomoc


Pokud se ráno probudíte s opravdu výraznými kruhy, je důležité v očním okolí urychlit krevní oběh. Můžete si na oči přiložit ledovou gelovou masku, vychlazené čajové lžičky nebo pomáhají vychlazené vymačkané pytlíky s černým čajem. Snadné je na chvíli ponořit obličej do ledové vody nebo ho ledovou vodou omývat.

Péče, která prokrví pokožku


S kruhy pod očima si částečně poradí také oční krémy, které opět podporují prokrvení a obsahují účinné látky, jako je například kofein, výtažky z jinanu, ale také účinné peptidy. Krémy do pokožky jemně vklepávejte od vnitřního koutku, až k vnějšímu. K účinné aplikaci slouží např. masážní aplikátory (mají je například u svého balení krému značky Estée Lauder, Sisley, Sensai aj. nebo existuje speciální přístroj Foreo, který je určení k masáži očního okolí)

Kamufláž díky korektoru


Nejrychlejším způsobem, jak si s kruhy okamžitě poradit je „zamaskovat“ je korektorem. Neměl by být ani příliš hutný, ani příliš transparentní. Do očního okolí ho jemně vklepávejte prsty, houbičkou nebo štětečkem, ale neroztírejte ho. Vklepávání způsobí, že se korektor bude „vrstvit“ a tím i zakryje tmavá místa. Aby se nerozmazával, jemně místo po použití korektoru zapudrujte transparentním nebo bílým, neviditelným pudrem.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:04