Slunce, kterému ochotně nastavujete svou tvář, může vaši pleť pořádně vysušit. O tom, že se pokožka necítí fit, vám dá najevo snadno – začne nepříjemně pnout, svědit, možná se na ní dokonce objeví šupinky. Proč je hydratace pro krásu a zdraví pleti tak důležitá? A jak dát pokožce napít?

Suchá pleť má sklony rychle stárnout. Mnohem snadněji se na ní totiž vytvářejí drobné linky i hlubší vrásky. Pokud tedy chcete, aby vaše pleť stárnula co nejpomaleji a stále vypadala svěží a fit, vyplatí se jí dopřát doping v podobě řádné hydratace.

Domácí hýčkání pleti


Pro každodenní péči o pleť si určitě pořiďte denní a noční krém s hydratačními účinky. Máte-li pocit, že strádá nejen vaše tvář, ale i pokožka celého těla, určitě svou kosmetickou výbavu rozšiřte také o hydratační tělové mléko, tělové máslo nebo například tělový olej. Záleží, jaká konzistence je vám a vaší pokožce nejpříjemnější. Ve složení hydratačních tělových přípravků se pak spoléhejte především na glycerin, bambucké máslo nebo ureu. V pleťových krémech pro změnu hledejte vitamin E, který regeneruje pleť a slouží jako vynikající antioxidant, a stejně tak se zaměřte i na kyselinu hyaluronovou.

„Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, zodpovědná za hydrataci a regeneraci pokožky. S věkem ale této látky v pokožce ubývá, a tak je dehydratovaná a dochází k jejímu rychlejšímu stárnutí. Právě proto dnes platí tato látka za oblíbenou a častou složku nejen lékařské kosmetiky určené pro suchou pleť, ale také produktů z řad anti-age,“ uvádí Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic.

Je libo ještě intenzivnější péči?


Mnohem silnější koncentraci kyseliny hyaluronové nabídne vaší pleti tzv. mezoterapie. Tato velmi rychlá a bezbolestná ambulantní procedura, kterou můžete vyzkoušet na mnoha estetických klinikách, zvládne pokožku hydratovat s nesrovnatelně větším efektem, než jaký mají kosmetické produkty a navíc slouží i jako prevence tvorby vrásek. „Při ošetření se kyselina hyaluronová dostává až do hlubších vrstev kůže a spolu s ní pronikají až do podkoží i další cenné látky, zejména vitaminy a antioxidanty,“ dodává dermatoložka Katarína Třísková. Ošetření se vyplatí podstoupit dvakrát ročně.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:03