Proč se vlastně objevují? Příčiny mohou být různé, nejčastěji je to genetika. Zdědila jste zkrátka jemnou a průsvitnou kůži. Další příčinou může být dlouhý čas strávený u počítače, dehydratace a nezdravý životní styl. V lepším případě je to jen důsledek probdělé noci. Nic není ztraceno, vyzkoušejte tyto tipy a máte vyhráno!

1. Vydatný spánek

Nedostatek spánku se na vašich očích hned pozná. Ve dvaceti to ustojíte se ctí, ale s přibývajícím věkem vydatný spánek rozhodně nepodceňujte.

2. Pitný režim

Na mysli máme čistou vodu. Méně alkoholu a kofeinových nápojů, více čisté neperlivé vody.

Váčky a tmavé kruhy pod očima vyzmizíkujte pomocí chladu a léčivých výtažků.

3. Sluneční ochrana

Oblast kolem očí je velmi citlivá, noste proto kvalitní sluneční brýle s UV filtrem a chraňte oči před přímým slunečním zářením. Zabráníte tak zvýšené pigmentaci. Před líčením použijte oční krém určený právě k boji s kruhy pod očima nebo oční sérum s chladivým efektem.

4. Babské recepty

Máte-li po ránu volných 10 minut, můžete vyzkoušet osvědčené domácí recepty. Oči zklidní a otoky zmírní přiložené plátky vychlazené okurky nebo brambory. Dobře fungují i vychlazené sáčky černého čaje. Jako rychlá SOS pomoc poslouží i vychlazená čajová lžička.

Okurka obsahuje látky, které pomáhají oživit unavenou pleť.

5. Ať žijí vitaminy

Tmavé kruhy pod očima může mít na svědomí i nedostatek železa, vitaminu C nebo zinku. Zařaďte tedy do jídelníčku ovoce, listovou zeleninu, netučné červené maso, játra, žloutky, čočku, cizrnu či fazole, mořské plody, slunečnicová nebo dýňová semínka. Vyzkoušejte i pohanku, obsahuje totiž rutin a ten funguje jako skvělý zpevňovač cév.

6. Správné krytí

Korektor je v boji s kruhy pod očima skvělý pomocník. Volit byste měla o odstín světlejší než vaše pleť. Naneste jej nejprve k vnitřnímu koutku oka a rozetřete ho k vnějšímu koutku do ztracena.

Vhodný korektor zamaskuje všechny nedokonalosti pleti.

7. Pořiďte si roll-on

Vychytávkou do kabelky může být speciální kuličkový roll-on, který oční okolí zchladí a zklidní. Můžete ho použít kdykoliv během dne.