V kuchyni se bez něho neobejdeme. Zkuste ho využít také pro svůj vzhled, umí toho víc, než si myslíte!

O účincích tohoto tekutého zlata vědí nejenom ženy ve Středozemí a používají ho také v koupelně. Není to extrémně drahá ingredience, je přírodní a tak ji pokožka a vlasy velmi dobře snáší. Proč? Olivový olej je totiž plný antioxidantů, které bojují proti volným radikálům, které vznikají i z UV záření. V žádném případě však neříkáme, že má olivový olej sloužit místo ochranného opalovacího přípravku!  Co dokáže, je kůži posílit a být odolnější. Olivový olej má také skvělé regenerační a hydratační účinky. Tady je pár tipů, co s ním dělat:

Na vlasy:


Jestliže vás trápí suchá vlasová pokožka, je olivový olej skvělým pomocníkem. Naneste ho na ni před mytím a nechte jej dvacet minut působit. Pak vlasy důkladně, aspoň 2x, umyjte jemným šamponem. Kromě pokožky ho lze nanést i do délek vlasů, jako regenerační kúru a pak smýt. Jedna až dvě kapky také pomohou zacelit suché a roztřepené konečky. Bez obav můžete používat každý den.

Pro zdravé nehty:


Lámavým, třepícím se nehtům mnohdy chybí hydratace. Důležité je pravidelně vyživovat nehtovou kůžičku, a také provádět jemnou masáž. K tomu také pomůže olivový olej. Kápněte si ho na nehty a chvíli masírujte. Jde to i s nalakovanými nehty. Už po pár dnech uvidíte, jak jsou nehty hezčí a pružnější, po čase se zlepší i jejich kvalita. Jednou za čas lze olivový olej jemně nahřát a nehty do něho na pár minut ponořit.

Na tělo:


Zapomněli jste si s sebou na dovolenou přibalit přípravek po opalování? Pak si zajděte koupit olivový olej na trh nebo do obchodu. Olivový olej nanášejte na vlhkou pokožku ihned po umytí. Díky tomu se lépe vsákne a pokožka nebude mastná. Díky oleji bude pokožka hladká, zářivá a lépe vám na ní vynikne a udrží se také opálení. Pokud vás trápí na těle suchá místa, použijte olivový olej na domácí peeling: smíchejte ho s s trochou krupicového cukru a pár kapkami šťávy z citronu (pozor, citron může být pro někoho agresivní, proto nejprve vyzkoušejte na malém kousku kůže)

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:19