Laskavý průvodce dnem poté. Nemusíte zářit, stačí přežít.

Hlavním povečírkovým přikázáním bývá: Důkladně se po party před padnutím do postele odličte!


Jenže znáte to: Po pár koktejlech a chvíli před svítáním už nemíváte chuť hledat tampónky a odličovač. Do pravidel vnesme trochu benevolence. Nechodíte-li „pařit“ často, pro jednou vám budiž neodlíčení se odpuštěno. Až se druhý den z postele vyhrabete, naložte se do vany. Protože pleť bude pravděpodobně v hrozném stavu (kouř v baru, alkohol a nevyspání je „vražedná“ kombinace), hýčkejte ji i sebe. Dejte si pěnu, váš oblíbený koupelový olej, svíčky...Nechte póry, ať se v lázni otevřou, a smyjte poslední zbytky make-upu. Zabalte se do měkkého županu a relaxujte. Pak se natřete hydratačním nebo výživným krémem. Existují také různé regenerační masky, ale známe jeden geniální přírodní trik, který pleť po party srovná k nepoznání. Rýžová maska. Pokožku si jí po líčení a dlouhém tanci regenerovaly japonské gejši a její příprava není složitá: na mírném plamínku rozvaříte bílou rýži na hustou kašičku, tu pak, ještě příjemně teplou, aplikujete na obličej jako masku a necháte působit dvacet až třicet minut, než ji smyjete vlažnou vodou. Rýže do sebe vsákne veškeré nasbírané toxiny a vaše pleť bude čistá a alabastrová!


Porušit můžete i další doporučení: Prolévat se litry čisté vody. Když pomineme, že zbytečně proháníte alkoholem přetížené ledviny, často bývá voda to poslední, na co máte chuť.


Náš tip je lahodnější. Pijte fresh. Kouření a pití alkoholu z vašeho těla „krade“ vitaminy, proto ráno s vyprahlými ústy sáhněte do ledničky a s gustem vypijte sklenici vašeho zamilovaného ovocného elixíru. Dalším častým tipem bývá „nepořádek“ z těla vypotit.


Jenže: Když se party vydaří, druhý den by nás do posilovny nedostali ani heverem. Pohyb si nechte na jiné dny. Po party následujte medvědy. Z postele vylezte jenom do vany a na večeři. Pak si v posteli pusťte nenáročný film a u něj opět usněte. Tahle zdánlivě dekadentně-zhýralecká metoda vymaže i nejhorší následky každé party. Tělo se ve spánku regeneruje rychleji než v bdělém stavu. Navíc se ve spaní do systému vylučují hormony, které mají pozitivní vliv na pleť. 


  8:12,  aktualizováno  31. března 2019 13:40