Střihem džín můžete své postavě a speciálně pozadí buď hodně ublížit, nebo také výrazně pomoct. Zkuste to takhle:

Když jste malá a hubená:

Co noste: Štíhlé boky a nenápadný zadek dovolují experimentovat s výraznými kapsami opatřenými kontrastním prošíváním. Můžete si také dovolit superúzké špagetové nohavice s prodlužujícím efektem, vzory nebo světlé strečové kalhoty. Kapsy umístěte lehce pod úroveň boků – rozšíří vás. Klidně berte i velké a nápadné. Kratší nohy zamaskujete od kolen lehce rozšířenými nohavicemi a vysokými podpatky.

Čemu se vyhněte: Džíny s hodně vysokým pasem zvýrazní příliš úzké boky. Vybírejte si raději nízké bokovky, které vás opticky zakulatí.

Tip: Noste malou kabelku blízko u těla. Velká kabela by z vás vyrobila trpaslíka.


Když máte výrazné pozadí:

Co noste: Tříčtvrteční kalhoty, které přesměrují pohledy na lýtka, a falešné puky prodlužující nohy. Tmavší barva na bocích odvede pozornost od zadku stejně jako šikmé sedlo. Nejlepší volbu pro vás představuje rovný střih s vyšším pasem a úzkými kapsami bez patek, našitými blízko u sebe.

Čemu se vyhněte: Příliš obtažené džíny zadek zdeformují a opticky ho rozšíří, navíc v nich vyniknou všechny nedostatky. Vyhýbejte se také krátkým šortkám, obzvlášť pokud máte silnější i stehna. Pozor na výrazné výšivky na zadních kapsách, které na vaše oblejší partie zbytečně poutají pozornost.

Tip: Zahoďte dlouhá trička! Všechny vršky by měly končit těsně nad nejširší částí vašich boků.


Když jste vysoká:

Co noste: Nejlépe vám sednou pánské nebo rozšířené střihy s kapsami, přizdobené různými detaily. Zazáříte i v bokovkách. Dovolit si můžete také ultrakrátké sukně a šortky. Nebojte se hravých barevných džín ani obtažených tříčtvrťáků.

Čemu se vyhněte: Džínám s vysokým pasem, které vás opticky ještě prodlouží. Na dně skříně nechte odpočívat také přiléhavé kalhoty, jejichž posláním je prodlužovat nohy – to nepotřebujete. Vždy si kupujte džíny v dostatečné délce, abyste nepřipomínala přerostlou žirafu. V balonových nohavicích budete vypadat mohutně.

Tip: Chcete vypadat menší? Přepásejte se širokým páskem přes boky.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:49