Obáváte se, že pro vaši pokožku neexistuje ideální krém, nebo jste se v záplavě přípravků přestala jednoduše orientovat? My vám pomůžeme najít to správné mazání, po kterém vaše pleť touží.

Typ pleti: suchá/citlivá

Základní péče

Vyprahlá pokožka je nejen mdlá, ale i náchylnější k tvorbě vrásek, a to už od vašich dvaceti let (vláha totiž udržuje pokožku vyplněnou). Nejprve pleť očistěte mlékem (třeba od Dermacolu) a pak jí dvakrát denně dopřejte zklidňující výživu (zkuste krém Riche od Biodermy) nebo mazání s kyselinou hyaluronovou proti vráskám. Pak už jen nezapomeňte kůži ochránit slunečním filtrem (najdete ho třeba v lehkém rozjasňujícím make-upu od Benefitu).

Tajná zbraň

Svoji denní péči obohaťte o hydratační sérum (třeba od Payotu, které vyhladí i drobné vrásky). Naneste ho ještě před krémem. Mazání pak pronikne hlouběji do kůže.

Když je třeba

Jednou týdně před spaním naneste hydratační masku (zkuste od Nivey) a smyjte ji ráno po probuzení. Aby se přípravek snadněji dostal k pokožce, nejdřív ji pomocí peelingu zbavte suchých šupin.


Typ pleti: normální/smíšená

Základní péče

Zmastí-li se vám občas čelo, nos či brada, sáhněte po čističi bez obsahu oleje, který v sobě skrývá odmašťovací (zkuste gel od Avonu s čajovníkem čínským) a případně i peelingové ingredience, jako je třeba kyselina salicylová. K dokonalejšímu očištění použijte navlhčený kartáček, kterým vydrhněte T-zónu, abyste ji zbavila přebytečného mazu. Pak naneste krém s ochranným faktorem (třeba s antioxidanty od Estée Lauder).

Tajná zbraň

Pokud vaše vrtošivá pokožka naopak potřebuje zavlažit, naneste sérum s antioxidanty (třeba od Clinique), které zabrání volným radikálům hloubit vrásky. 

Když je třeba

Peelingy pokožku vyhladí, rozjasní a také v ní zadrží vláhu. Exfoliační péči (třeba s kyselinou salicylovou od Dermalogiky) naneste večer a nechte působit během spánku. 


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:37