Kabelka může zcela zničit nebo naopak dotvořit celkový vzhled. Ta správná vás vynese na vrchol elegance, špatná vás zařadí do davu. Je tolik tvarů, stylů, barev a materiálů. Kabelek nikdy nemůžete mít dost.

1. Velikost kabelky

Kabelky nejsou na světě jen proto, abyste měla v čem přenášet své nepostradatelné věci. Měla byste mít sbírku různých kabelek pro různé příležitosti. Velikost kabelky musí být v rovnováze s vaší stavbou těla. Pokud jste drobná, potřebujete malou kabelku.

2. Tvar a barva

Tvar by měl ladit s liniemi oblečení. Tuhá konstrukce se hodí k rovným liniím, kulaté tvary ke křivkám. Zkoušejte kabelku stejně jako oblečení před zrcadlem, zjistíte, jestli se k vám hodí její velikost, tvar a barva. Pořiďte si širokou škálu barev, ať máte z čeho vybírat a vhodně doplňovat. Platí nepsané pravidlo, že kabelka by měla ladit s páskem, botami a dalšími doplňky.

Ilustrační fotografie

3. Účel a zapínání

Ujistěte se, že kabelka odpovídá účelu. Možná vás nadchne design a barva, ale když se vám do ní nevejdou potřebné věci, nehodí se pro vás. Věnujte pozornost také zapínání a otevírání. Kabelka na cestování po městě musí být zcela uzavřená, abyste se vyhnula okradení. Nejlépe aby zip končil vpředu. Když máte kabelku přes rameno a končil by vzadu, lapkové ho mohou nepozorovaně otevřít.

4. Prostor

Berte v úvahu, kam jdete. Krásná kožená kabelka nebude vypadat dobře po výletu na pláž a plážová kabela se nehodí na svatbu kamarádky. Členěné kabelky by měly mít ladící o něco světlejší podšívku. Musíte v ní také snadno všechno najít, neměla by být přecpaná.

5. Nošení

Máte-li mohutnou hruď, kabelku noste přes ruku v linii pasu nebo v ruce u nohou. Pokud máte silný pas, noste kabelku pod ramenem.

Vyberte si v galerii svou vysněnou kabelku.

Témata: kabelka