Než se vrhnete do „kácení pralesa“, pamatujte si, že musíte vytrhávat chloupek po chloupku, ne několik najednou. A teď ke startu, připravit…

1. Ať chloupky míří vzhůru


Pomocí kartáčku na obočí vyčešte oblouky vzhůru, protože jedině tak odhalíte jejich pravý tvar. V čem spočívá tenhle trik? Díky němu zjistíte, kterým směrem vlastně chloupky rostou, a jako bonus získáte lepší představu, která místa potřebují vymalovat.

2. Silná dvojka


Pro nejlepší výsledek použijte tužku i pudrový stín. Pastelky jsou skvělé pro tenké tahy, zatímco poprašek vám zařídí jemnou a přirozenou plnost obočí. Ideální tvar si naznačte tužkou, poté smočte štěteček v pudru a rozmázněte ho přes klenby. Takhle ze svých pomocníků vymačkáte to nejlepší: souvislý tvar a jasnou konturu!

3. Jděte na to s lehkou rukou


Jestli budete na pastelku usilovně tlačit, případně nanesete na štěteček hodně barvy, riskujete neúspěch. Oblouky proto opečovávejte s lehkostí, jednodušší je totiž barvu postupně přidávat než se jí zbavovat. Štětec i pastelku držte pevně, ale myslete na to, aby vaše pohyby byly uvolněné.

4. Tyčinky první záchrany


Pokud jste to s maskováním přehnala nebo jsou hrany nepřirozené, sáhněte po čistítkách do uší a barvu rozmažte.

5. Gelové finále


Bez ohledu na to, jak moc jste klenby dobarvovala, jejich úpravu korunujte fixačním gelem. Ten chloupky zkrotí a zabrání rozmazání jejich líčení. Přípravek vybírejte podle tvaru kartáčku – měl by vypadat jako řasenka – a čirosti, o třpyt v obočí určitě nestojíte.

 

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:37