40 znamená pro nás ženy magické číslo. Mnohé z nás se ho obávají, protože po 40. narozeninách velmi jednoduše přibereme na váze, aniž bychom cokoliv změnily na svých zvyklostech či jídelníčku.

Může za to úbytek ženského hormonu estrogenu, snížení činnosti štítné žlázy a snížení hladiny inzulinu, který reguluje hladinu cukru v krvi. Štítná žláza reguluje metabolismus našeho těla a ten se zpomaluje. Ať chceme nebo ne, budeme mít pocit většího hladu a tím pádem budeme chtít i více jíst.

Navíc s přibývajícím věkem ztrácíme svalovou hmotu. Existuje přímá úměra mezi množstvím svalové hmoty a spalováním kalorií. Pokud budeme mít více svalů, budeme spalovat více kalorií. To zní jako bychom přibývající kila na váze nemohly zastavit. Ale nezoufejte, máme pro Vás pár tipů, jak si udržet sexy křivky i po čtyřicítce.

Pravidelně detoxikujte organismus


Ve vyšším věku se trávící systém více zanáší a zpomaluje nežádoucími toxiny, proto doporučujeme minimálně 2x ročně absolvovat kvalitní detoxikační kůru, která Vás zároveň vyživí vitamíny, minerály a antioxidanty.

Čtěte také: Jak poznáte, že vaše tělo potřebuje detox?

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 14:12