Projděte si s námi rady, jak vypadat po celé léto krásná, opálená a zdravá!


HYDRATACE


Pro udržení si krásného opálení je zásadní důkladná hydratace. Používejte kvalitní hydratační krémy a pijte kokosovou vodu. Kokosová voda z mladých kokosů má mnoho výhod, obsahuje cytokiny a kyselinu laurovou, dva důležité prvky, které tělo využívá při procesu buněčného růstu. Pyšní se silným anti-aging efektem, protirakovinotvornými a protitrombotickými účinky, což pomáhá minimalizovat následky procesu stárnutí. Vyvažuje hladinu pH a udržuje pojivovou tkáň hydratovanou a silnou. Je navíc velmi efektní při hubnutí, jelikož zrychluje metabolismus a pomáhá tělo detoxikovat.


PODPORA VE VÝŽIVĚ


Dostatek tekutin je velice důležitý, existují ale také potraviny, které stimulují tvorbu melaninu, který má za výsledek krásné opálení. Řadí se mezi ně například meruňky, mrkev, meloun, saláty, špenát. Dobře také funguje doplněk stravy B-komplex, který se ale musí začít užívat již před začátkem léta. Snížíte tím riziko spálení a zajistíte si rovnoměrné opálení.

VYHNĚTE SE EPILACI, DEPILACI VOSKEM


Vosk s chloupky odstraňuje svrchní kůži, kde je i opálení. Vyhněte se také depilačním krémům, které obsahují ovocné kyseliny a nejsou k opálení šetrné.


ELIMINUJTE ODUMŘELÉ BUŇKY


Alespoň 1x za týden používejte jemný čistící peeling, který pomůže zbavit se pouze povrchových nečistot, které zastíňují opálení. Při mytí nepoužívejte příliš horkou vodu, ta vysušuje a může způsobit sloupání. Místo klasických sprchových gelů používejte sprchové oleje, více pokožku hydratují a ztratíte tak méně pigmentu.

DOLAĎTE TO LÍČENÍM


Zázraky dokáže i správné líčení. Opálení obličeje dobře hydratujte, makeup volte spíše s jemnější texturou a s obsahem SPF faktoru. Opálený obličej krásně podpoří hnědé, bronzové a narůžovělé stíny- vyzkoušejte např. Oční stíny značky MUD (odstín Bronzed, Spanish gold, Cashmere). Nejefektivněji slouží bronzer, se kterým si můžete nejen vytvarovat obličej, ale také ho použít místo pudru. Naneste bronzer pod lícní kosti a vršek čela, obličej bude ihned plastičtější a více svěží. Doporučujeme bronzer od značky MUD- odstín Sunshine (koupíte na www.mua52.cz)

Dobře fungují i rozjasňovače, které pleť hezky rozzáří a dají se použít i jako oční stíny. Na závěr můžete celé líčení podtrhnout malinově červenou rtěnkou- například od značky Kryolan- odstín Aphrodite.  2:39,  aktualizováno  25. března 2019 17:56