Parfém je jako neviditelný podpis. Dokáže podpořit vaši krásu i osobnost. Jak si vybrat ten pravý?

Kdy vybírat?


Na výběr vůně si udělejte čas. Náš čich je nejcitlivější po ránu, takže se na nákupu vydejte dopoledne. Nejprve vůni zkoušejte z papírku, když se vám zalíbí, teprve pak ji aplikujte na kůži, kde se rozvine. Vůni nekupujte hned. Z obchodu odejděte a nechejte ji působit přes celý den - bude pracovat a měnit se. Pokud jste v dobré parfumerii, vyžádejte si i vzorek této vůně na doma a zkoušejte ji i několik dní.

Co si vybrat za koncentraci?


Podle toho, kolik vůně obsahuje vonných složek, se rozděluje do několika základních skupin. Nejlehčí je kolínská voda ( označuje se jako EdC nebo Cologne). Slouží k osvěžení těla a k jemnému provonění. Moc dlouho nevydrží, je skvělá třeba na léto, když jsou parna. Na denní nošení je ideální toaletní voda (EdT), voní jemně a je dobré ji i přes den několikrát znovu aplikovat. Silnější koncentraci má parfemovaná voda (EdP) - je pro ženy, které mají rády intenzivnější vůni, která vydrží. Nejsilnější jsou čisté parfémy. Jsou většinou v lahvičkách o objemu 15 ml, protože jich stačí opravdu jen kapka. Koncentraci také odpovídá i cena, jsou ze všech vůní nejdražší.

Jaký typ vůně?


Než se vydáte na nákup, uvědomte si, na jakou příležitost vůni chcete a na jaké roční období  - podzim a zima přejí kořeněným, silnějším vůním, jaro a léto lehčím, květinovým a ovocným. Nebojte se svoji představu říct i v obchodě. Správně zaškolený odborník by vám měl vybrat vůni na míru.

Jak vonět celý den?


Pokud chcete, aby vůně byla opravdu intenzivní, k nákupu vůně ještě doporučujeme přikoupit si se stejnou vůní tělové parfemované mléko, parfemovaný sprchový gel, deodorant nebo vůni do vlasů. Tím parfém „vrstvíte“ a lépe se pak po celý den rozvine.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:31