Podle vrásek poznáte na první pohled, s kým máte tu čest. Neprozraďte nikomu, kolik vám je skutečně let!

Co se nám na mužích nejvíc líbí, ale na sobě to nesnášíme? Vrásky kolem očí. Poukazují na zralost a zkušenost, díky které se tak snadno do opačného pohlaví zamilujeme. Ovšem potůčky vrásek kolem našich očí, i když jsou od smíchu, nás znervózňují při každém intimnějším pohledu do zrcadla už ve chvíli, kdy jsou tak nepatrné, že o nich víme jenom my, ale okolí nic netuší. Někomu sluší, někomu naopak ubírají na kráse.

To, jak pružnou máme kůži, velkou měrou dědíme, ale samozřejmě jí můžeme trochu pomoct kvalitní stravou, spánkem, relaxací a správně vybranými krémy. Kosmetické firmy musí neustále řešit několik problémů najednou a hned jak rozřeší jeden, zpoza rohu se objeví druhý. Látky, které zabraňují otokům očí (například kofein) pleť lehce vysuší, jenže protivráskové krémy je naopak vydatně hydratují! Abyste v tom neudělala pokožce galimatyáš, mějte po ruce vždy ten správný produkt, který zabírá buď proti otokům, nebo proti vráskám.

V případě, že si nejste jistá, si nechte poradit od své dermatoložky nebo alespoň od lékárnice. Například tmavé kruhy jsou většinou způsobené poškozenými cévami, vysokou pigmentací či nedostatkem spánku a bojovat s nimi dokáže jen retinol a vitamin K... Vypadá to složitě, ale pečlivost se vám určitě vyplatí – nejhorší je totiž nedělat vůbec nic.

Který je nejlepší?


Jestliže se vám zdá, že vaše oči potřebují speciální péči, pořiďte si krémy dva: Na oči vykukující z pod napěchovaných polštářků se vybavte mastmi, které odstraňují otoky. Měly by obsahovat kofein, arniku nebo heřmánek. Vrásčité okolí opečovávejte produkty s vitaminy A nebo C. Nezapomínejte, že všechny denní krémy by měly obsahovat ochranný faktor minimálně s číslicí 12. Na noc sáhněte po značkách, v jejichž složení najdete AHA kyseliny a retinol, které obnovují buňky.

  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:49