Kvůli celulitidě se trápí miliony žen. Přichází rychle, neohlášeně, ale odejít se jí za nic nechce. Často s pomerančovou pokožkou bojujeme, ale marně. My však známe recept na to, jak zatočit, nebo alespoň eliminovat dolíčky na stehnech a zadečku.

Správná životospráva

Na vině, že vaše pokožka připomíná slupku pomeranče, je pravděpodobně v první řadě nevhodné stravování. Smažené a tučné pokrmy, sladké dezerty sice uspokojí chuťové pohárky, ale právě nezdravé potraviny podporují tvorbu celulitidy. Na cestě za krásně pevnou pokožkou bez nepěkných dolíčků se zaměřte na potraviny s vysokým obsahem bílkovin, esenciálních mastných kyselin, vitaminů, minerálů a antioxidantů. Jedná se například o tvaroh, vejce, ovoce a zeleninu, ryby, ořechy, atd. Ty podporují tvorbu kolagenu, pomáhají zpevnit buňky a pozitivně ovlivňují růst a obnovu tkání.

Omezte sůl, která v těle zadržuje vodu a jednoduché cukry, které poškozují elastinová a kolagenová vlákna a buňky oslabují. Dodržovat byste měla také pitný režim. Vhodná je neperlivá voda a jiné neslazené nápoje.

Ilustrační snímek

Cvičte!

I když upravíte jídelníček, vyhráno ještě nemáte. Nutností je pohyb. Ideální bude každodenní cvičení. Neděste se. Silová cvičení lze provádět dvakrát - třikrát týdně, zbytek dní choďte. Chůze je v tomto směru velmi efektivní. Správnými cviky proti celulitidě jsou dřepy na různé způsoby, výpady, plank (prkno), podřepy, atd. Jejich výhodou je, že je lze provádět v pohodlí domova. Nemusíte se předvádět v přeplněném “fitku”. Začnete pozvolna, postupem času zvyšujte intenzitu a zátěž. Pravidelným pohybem nejenže zredukujete tukové faldíky, navíc nastartujete krevní a lymfatický oběh potřebný pro odbourávání celulitidy.

Pokud nemáte výše zmíněné cviky odborně naučené, vyplatí se vám investovat do trenérky, která vám řekne, jak správně cvičit. Možná si říkáte, proč vyhazovat peníze, vždyť triviální dřep zvládne i malé dítě. Věřte, že právě dřepy dělají lidé často špatně. Jestli si svého zdraví ceníte, nechte si poradit.

Nivea

Speciální anticelulitidní kosmetika

Na trhu naleznete nespočet speciálně navržených produktů, které účinně bojují proti celulitidě. Než aplikujete zpevňující gel či krém, důkladně promasírujte problémové partie. Můžete využít své ruce, nebo zkusit jedinečná masážítka. Jemné masírování podpoří v pokožce mikrocirkulaci a připraví ji na aplikaci pečující kosmetiky tak, aby účinek byl co největší. Anticelulitidní výrobky nanášejte každé ráno a večer. Pravidelnost je důležitá! Když budete dělat vše správně, první viditelné výsledky byste měla zpozorovat již za měsíc.

Nivea
Témata: Celulitida