Venku padají sněhové vločky a mrzne, proto vlasovou přípravu na zimu nepodceňujte.

Přichází období zimy a naše vlasy jsou podobně jako v létě vystavené extrému – tentokrát studenému větru, mrazům, ale také suchému vzduchu v přetopených místnostech a zvýšené koncentraci škodlivin v ovzduší.


Vlivem chladného počasí se vlasy stávají křehčí a sušší, ústřední topení pokožku vysušuje a způsobuje vznik statické elektřiny, ve vlhkém počasí jsou rovné vlasy zplihlé a kudrnaté krepovatí. Pod teplými pokrývkami se vlasy potí a zapařují, což vede k vyšší mastivosti a následné častější mytí vlasům škodí. Nedílnou péčí o vlasy by proto měla být pravidelná regenerace.Je zima, mrzne a já musím vyjít ven. Jak předtím ošetřím své vlasy?


„Když vyjdete ven do mrazu, vaše vlasy okamžitě reagují – narušuje se jejich struktura a lámou se, mohou měnit barvu a ztrácet tvar a po nějakém čase je ani nepoznáte. Je tedy nutné věnovat jim stejnou pozornost, jakou věnujete své pokožce – před těmito vlivy je ochránit. V tomto případě je, zvláště pokud k mrazu ještě svítí sluníčko, více než na místě používat vlasové přípravky s UV filtrem, nebo jiné přípravky vhodné pro toto roční období.A co nasadit čepici? Pomáhá to?


„To je ta ideálnější varianta, ale když se v zimě dívám kolem sebe, nedomnívám se, že by pokrývky hlavy zrovna ‚frčely‘. Pokud ale chcete být ke svým vlasům a účesu maximálně ohleduplná, je nutné zvolit vzdušnou přikrývku hlavy – například u žen větší, různě zavinuté šátky, které jsou estetické a ničí účes podstatně méně než tlustá čepice.“Po sundání čepice, ale i, jak říkáte, vzdušného šátku mi ale vlasy létají všude možně, a tak čas strávený ráno nad tvorbou účesu přijde vniveč…


„Ano, to má na svědomí všudypřítomná otravná statická elektřina. To pak můžete s účesem začít znova. Ale existují samozřejmě přípravky, které se s tímhle problémem vypořádají.“